Ocena kierowcy - Toyota Yaris III Hatchback 5d Facelifting

Dracco, 8 lat temu
Silnik 1.0 VVT-i 69KM 51kW
Rok produkcji 2015
Toyota Yaris III Hatchback 5d Facelifting 1.0 VVT-i 69KM 51kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Z całą świadomością wybrałem ten a nie inny model , gdyż pomimo wyżej zamieszczonych przeze mnie mankamentów wiem ,że Toyota to dobra solidna firma , i auto jest ekonomiczne ,porządnie wykonane ,a Yaris ma mi służyć właściwie tylko do jazdy po mieście ,z uwzględnieniem czasem małych paru wyjazdów w dalszą trasę . Jest to samochód typowo do jazdy miejskiej , więc jak dla mnie to optymalny wybór .
Jak na ten segment to Yaris jest dosyć uniwersalnym autem , choć niepozbawiony drobnych mankamentów. Ogólnie:samochód z silnikiem 3cyl. o poj. 1.0 l., nie może być zachwycający, co tyczy się kultury pracy , osiągów etc.
Trudno jest się czepiać silnika , gdyż ( j/w zaznaczyłem) ,silnik jest o charakterystycznym warkocie,ponoć uchodzi za b. trwały i niezawodny.Dobrze ,że rozrząd jest na łańcuch, to duża zaleta , poza tym jest dość ekonomiczny.
Działa dosyć płynnie ,dobrze rozmieszczony drążek zmiany biegów, raczej nie maco szukać minusów.
To jedna z doskonałych cech pomiędzy komfortem jazdy a prowadzeniem , przyczepnością ,stabilnością toru jazdy , b. dorze zestrojone pewne zawieszenie, naprawdę jest super.
Komfort ,to raczej sprawa dyskusyjna. Widoczność w Yarisie jest b. słaba , zwłaszcza do tyłu, grube słupki wokoło nie dają dobrej widoczności (a to ma znaczenie i to duże),Fotele trochę za wąskie i krótkie ,dosyć twarde .Reszta co do widoczności , to brak dobrego wyczucia odległości i szerokości zarysu auta ,zwłaszcza daje się to odczuć na ciasnych parkingach.
Wszystko raczej jest pod ręką . Jedynie nie podoba mi się kokpit,jakoś dziwacznie wyprofilowany, kanciasty, ,a deska rozdzielcza też urodą i funkcjonalnością za bardzo nie grzeszy.Przód auta także z jakimś dziwnym "ryjem rekina" ,też nie zachwyca.Reszta w miarę poprawnie.
Huraganu to tu nie ma , ale jest na dobrym poziomie, ogrzewanie dobre.Do reszty też nie mam zastrzeżeń.
Jak na akie małe auto nie jest żle ,choć na nogi kierowcy brakuje trochę miejsca , z tyłu też nie jest wesoło pasażerom , no chyba , że są szczupli (do 70 kg)i i ,nie przekraczają 170 cm wzrostu. Ja mam 185 cm , i ważę ok 100 kg więc jest trochę ciasno. Fotel kierowcy posunąłem na maxa w tył , i nadal słabo ,ale jeżdżę na b. krótkich odcinkach więc da się przeżyć.
Jak na 3 cylindry . nie jest najgorzej- głośno nie jest.
Jak na nowy pojazd , to dokładnie nie wiem , spalanie na dobrym niskim poziomie ,co do reszty to napiszę za rok .
Jakość b. dobra w stosunku do ceny , wykonanie solidne , dobre 5 gwiazdkowe bezpieczeństwo ,plastiki dobrej jakości ,wszystko sprawia ogółem b. dobre wrażenie .
Tak jak wyżej napisałem -ocenię min . za rok .Na ten czas wszystko jest OK .
Nie ma jeszcze , o czy pisać.Jedno - jeżeli to mogę nazwać usterką , to myślę , że brak pełnowymiarowego koła zapasowego ,jest usterką (w/g mnie)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 VVT-i 69KM 51kW [l/100km]

Toyota Yaris III Hatchback 5d Facelifting