Ocena kierowcy - Toyota Yaris III Hatchback 5d Facelifting

macbaton, 6 lat temu
Silnik 1.0 VVT-i 69KM 51kW
Rok produkcji 2016
Toyota Yaris III Hatchback 5d Facelifting 1.0 VVT-i 69KM 51kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Inne : przyjemne wnętrze wraz z fajnie optycznie skomponowanym kokpitem
Zawieszenie : bardzo dobrze zsetrojone, nie czuć dziur
Układ hamulcowy
samochód bardzo popularny, ale ja w środku czuję się wyjątkowo, denerwuje mnie to, że w samochodzie za lekko ponad 50 tys, nie ma podgrzewanych lusterek??? Przełącznik kierunkowskazów przy lekkim trąceniu tylko 1 mignie??? (a ja myślałem, że 3x to standard?). Konsola środkowa przy lewarku jest ruchoma na spasowaniach z kokpitem, choć nie przeszkadza. Do plusów muszę przyznać to bardzo dobre zachowanie na drodze, łagodnie wybiera dziury, ma naprawdę duży bagażnik i mnóstwo fajnych schowków, choć czytałem krytykę w tym właśnie punkcie, to muszę przyznać, że mi się podobają. Bardzo dużo miejsca na przednich fotelach i rosły facet spokojnie mieści się za sterami.
czytałem dużo opinii o silniku 1.0, ale bez przesady jest odpowiedni. do miasta wystarczający i o dziwo do 60km/h dość żwawy. w trasy do spokojnej jazdy i owszem, problem z wyprzedzaniem tira, trochę to trwa, w środku jest dość spokojnie i nie tak głośno jak to piszą inni, bez przesady
haczy wsteczny i jedynka
perfekcyjnie zestrojone zawieszenie, łagodnie wybiera dziury, komfortowo i dość sztywno jak trzeba
nie ma problemów, duże lusterka i dobra widoczność do tyłu.
wszystko pod ręką, fajny środkowy kokpit z regulacją klimy
szybko chłodzi latem i grzeje na jesień
na przednich fotelach dużo miejsca dla dużych i wysokich osób.
jak dla mnie ok, wcześniej czytałem, że 1.0 jest głośny i męczący, dla mnie jest w miarę cicho i bez przesady
nic nie zaskoczyło, spalanie ok 6l, więc jest ok
5/5