Lista ocen Toyota Yaris III Hatchback 5d (42) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~faziasty
Hatchback 5d 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW
Niestety słabe osiągi nie są rekompensowane przez ekonomię, bo jeżeli chcemy jako tako jechać to trzeba przycisnąć, a wtedy spalanie jest po prostu duże. Za naprawy jeszcze nie płaciłem, w przyszłym tygodniu jadę na kontrolę, wymianę oleju i filtra po 15.000 - pan w serwisie powiedział, że to będzie 500zł.
~130rapid
Hatchback 5d Hybrid 100 74KM 54kW
Gdyby liczyć tylko benzynę, byłaby rewelacja. Paliwo stanowi tylko 1/3 kosztów (!), resztę zżerają serwis i ubezpieczenie OC/AC (tańsze, niż w klasycznych Yarisach, ze względu na niższą szkodowość hybryd). Koszt przejazdu 1 km wychodzi około 40 gr bez spadku wartości.
~maztoyoty
Hatchback 5d 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW
Autko z automatem i prawie 100KM spala w mieście 6-6,5l/100km. Dla mnie bomba. Na trasie można zejść poniżej 6. Na szybkiej trasie zbliża się do 7l/100km. Oponki ma tak cienkie, że komplet zimówek kosztuje tyle co nic. Pierwszy przegląd w ASO niecałe 600zł - to dobry wynik.
~Krzysiek
Hatchback 5d 1.0 VVT-i 69KM 51kW
Zużycie paliwa w mieście: od 5 do 6 litrów bez klimy, z klimą około 6,5. Zużycie paliwa na trasie 90-100kmh: 4,2 Zużycie paliwa 60-65 kmh 5ty bieg: 3,5 Zużycie paliwa na trasie plus góry: 4,4 Co ciekawe, paliwa 98 zużywa mniej, silnik pracuje spokojniej, bardziej miarowo.
~Kierowca
Hatchback 5d 1.0 VVT-i 69KM 51kW
Wszystko zależy od jazdy i na ile kogo stać. Koszt przejechania 100 km przy cenie benzyny 5,3 zł może wynieść od 23 zł do 40 zł w zależności od tempa jazdy. Przy przepisowych szybkościach średnia ze wszystkich sezonów i odcinków będzie ok 5,5L/100 km.
~kota
Hatchback 5d 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW
To był jeden z powodów, dla którego wybrałam Toyotę Yaris. Samochód ekonomiczny, spalanie naturalnie zależy od stylu jazdy. Osobiście nie "żyłuję" na maksa, płynna zmiana biegów i jest OK.
~Legia mistrz
Hatchback 5d 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW
Jeżdżę dynamicznie po Warszawie. 8l/100km to norma. spokojnie można zejść do 7. Poniżej 6,5 (w stolicy) to już chyba katowanie silnika i innych użytkowników drogi.
~Olaf
Hatchback 5d 1.4 D-4D DPF 90KM 66kW
Koszty utrzymania są bardzo niskie. Małe spalanie i brak awarii. Serwis nie jest najtańszy ale też nie najdroższy. Ostatnio wymieniałem olej i klocki poza aso i wyszło całkiem tanio.
~Łukasz
Hatchback 5d 1.0 VVT-i 69KM 51kW
tego oczekiwałem, w nagrodę za pewne wady tego silnika spalanie średnie z ostatnich 13500 km - 5.5l/100km (75% W-Wa + 25% trasy) + koszt przeglądu, innych kosztów brak
~tadek
Hatchback 5d 1.4 D-4D DPF 90KM 66kW
średnie spalanie 5,2/100 jazda mieszana autostrada do 140 miasto zgodnie z przepisami.tylko niewiem jak by trzeba było jeżdzić aby spalał 3,6 na setkę jak podaje instrkcja
Toyota Yaris III Hatchback 5d