Ocena kierowcy - Toyota Yaris III Hatchback 5d

olsen egon, 10 lat temu
Silnik 1.0 VVT-i 69KM 51kW
Rok produkcji 2011
Toyota Yaris III Hatchback 5d 1.0 VVT-i 69KM 51kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Karoseria : w yarisie jest na prawdę dużo miejsca. Myślę że jest nie mniejszy niż np golf 3 generacji
świadomie kupiłem auto z tym silnikiem. więc dałem doskonale
silnik jak na trzycylindrowy nie jest najgorszy. Jest w miarę elastyczny. Dźwięk na niskich obrotach w miarę przyjemny, jedynie jak się mocno przyspiesza między 1,5 a 3,5 tys to jest niezbyt miły. Powyżej 4 tys obrotów nie mam zastrzeżeń do dźwięku. na autostradzie da się rozpędzić auto do 160 i ją utrzymać. Natomiast akceptowalna prędkość przelotowa to 140 km/h. Wiadomo, że nie jest to rakieta, ale do miasta w zupełności wystarcza. Na autostradzie też moim zdaniem daje radę.
nie mam większych zastrzeżeń. mimo, że 5 biegów to do tego auta w zupełności wystarcza, nie trzeba tyle wachlować co skrzynią 6 biegową
miałem kiedyś yarisa 1,0 pierwszej generacji. Tamten był miękki, że nie było wiadomo gdzie pojedzie, szczególnie jak było ślisko to nie czuło się podłoża. Natomiast nowy yaris jest dużo sztywniejszy. Jeździ się komfortowo i czuć w nim kontakt z podłożem. stabilnie prowadzi się nawet przy dużych prędkościach
jak w każdym małym aucie. jest dobrze. nie widzę jakiś istotnych mankamentów
wygodnie. Na pewno wygodniej niż w Yarisie 1 generacji. kierownica regulowana w dwóch płaszczyznach to jest to. Poza tym wszystko pod ręką, intuicyjne i czytelne. Na trasach do 250 km nie czuć zmęczenia. Dalej nie wiem.... nie oddalałem się dalej od domu
nie widzę uchybień w tej kwestii. Fakt że auto garażuje, więc zimą auto nie jest zamarznięte. klimatyzacja jest wydajna. Latem w upały chłodziła całkiem nieżle
no tu jest ogromny postęp. Miejsca z tyłu jest więcej niż w audi A4 z lat 2000-2007. przynajmniej na nogi i nad głową. Na szerokość trochę mniej. Generalnie auto jest przestrzenne. Kierowca i pasażer mają też wystarczająco miejsca
no nie jest to lexus...ale jeśli jedziesz 140 km/h to nie ogłuchniesz. Jechałem niedawno kią klarus znajomego z roku 2002.... dramat. w Yarisie ciszej. Mam też corolę 1,6 benz z roku 2006. uważam że w yarisie nie jest głośniej niż w corolli przy 140. ale to może subiektywne odczucie. Sonometru nie miałem i nie mierzyłem natężenie dźwięku w dB.
spalanie średnie od 5,5 do 6,5. zależy od stylu jazdy, ilości trasy i miasta. Zimą też pali trochę więcej. Silnik się dłużej nagrzewa. Latem mały silnik nagrzewa się szybko i w związku z tym na krótkich trasach pali z 0,5-1,0 litra mniej. Na trasie da się spalić mniej niż 5,0. Ale na trasy tym yarisem nie jeżdżę, a jak jeżdżę to szybciej. przy prędkości 100-120 mieści się w 5,5 litrach
dość drogie auto w zakupie. ale ja je kupiłem nie na handel, ale na przynajmniej kilka lat. w tej perspektywie myślę, że to nie najgorsza propozycja. poza tym toyota używana trzyma cenę i łatwo ją odsprzedać. I w sumie na to po 5-8 latach też liczę
na razie nic się nie psuje. Ale słyszę, że wydech jest trochę głośniejszy. Słychać to tylko z zewnątrz. klamki i przyciski się nie wycierają. Kierownica jest skórzana... skóra mogłaby być lepszej jakości
przebieg niewielki, więc poważnych usterek brak. Nic się nie psuje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 VVT-i 69KM 51kW [l/100km]

5,7