Lista ocen Toyota Yaris IV Cross (21) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pmazurek
Cross 1.5 Hybrid 116KM 85kW
Jak na klasę B przystało, nie ma jej wiele. Niemniej, jest urządzona bardzo niepraktycznie. Uchwyty na napoje co prawda zmieszczą dwa duże kubki z Orlenu, ale są zakryte przez podłokietnik, więc kierowca nie może do nich w prosty sposób sięgnąć. Półka na smartfona mała, podłączając kabel ładowania, telefon wystaje. Podłokietnik środkowy obszyty, ale nadal dość twardy. Podłokietniki w drzwiach pokryte plastkiem o fakturze przypominającej welur,...
~BundyPL1
Cross 1.5 125KM 92kW
Wystarczająca - zwłaszcza jak na auto tego segmentu i tej wielkości. Bagażnik naprawdę duży i ustawny - ja się nawet wybrałem na wakacje z dwójką nastolatków. Bez problemu weszło 6 toreb sportowych pod "półkę". Znowu szkoda że w najdroższej benzynie nie ma uchwytów na zakupy czy siatkę bagażnikową. Nie ma też podwójnej podłogi choć boki podłogi są wyprofilowane tak, żeby położyć tam dodatkową półkę - niepotrzebnie zajmuje to miejsce a...
~Janusz Żegota
Cross 1.5 Hybrid 116KM 85kW
Ocena tego parametru musi być dokonywana w relacji do rozmiarów zewnętrznych samochodu. Biorąc to pod uwagę kierowca i pasażer mają wystarczająco miejsca, żeby nie czuć klaustrofobii. Jednak żona jak usiadła na miejscu pasażera stwierdziła, że czuje się mniej swobodnie niż w Aurisie. Nic w tym dziwnego, Auris jest większym autem. natomiast z tyłu pasażerowie na kolana mają miejsca niewiele. To znaczy ono jest, ale porównując do np. miejsca na...
~Marcel
Cross 1.5 Hybrid 116KM 85kW
Z przodu jest ok, miejsca jest wystarczająco i można dość komfortowo jechać. Z tyłu jest już gorzej i o ile samego miejsca dla niezbyt wysokich osób jest ok to samo wejście do tyłu jest bardzo niewygodne. Tylne drzwi są tak małe i tak wąsko się otwierają, że ja mam problem z włożeniem fotelika dla dziecka. Dla wysokich osób od mniej więcej 180 wzwyż miejsca jest za mało zarówno nad głową i na nogi
~Addi
Cross 1.5 Hybrid 116KM 85kW
Dla kierowcy OK. Nadzwyczaj miłe zaskoczenie. Z tyłu tyle co trzeba, żeby było wygodnie (pod warunkiem, że z przodu nie jadą koszykarze po 2 metry wysocy). Pamiętajcie, że TYC to tylko segment B. Z tyłu przydałoby się z 15 cm szerzej dla większego komfortu podróży 3 osób obok siebie. Dla dwóch osób z tyłu jest bardzo w porządku. Tylne drzwi faktycznie mogłyby otwierać się szerzej.
~Addi
~Misiek
Cross 1.5 Hybrid 116KM 85kW
Auto obszerne zarówno z przodu, jak i z tyłu. Przestrzeń na nogi jest więcej niż wystarczająca a fotele są wygodne i dobrze podpierają uda. Drzwi z tyłu mogłyby się otwierać szerzej, ale jeśli chodzi o miejsce w kabinie to jest dobrze. Bagażnik także pozytywnie zaskakuje. Dałbym tu dobry z plusem, bo więksi pasażerowie podczas wsiadania do tyłu muszą się lekko nagimnastykować.
~Filemonium
Cross 1.5 Hybrid 116KM 85kW
Niby miejsca jest sporo, ale jakoś tak, nie do końca. Wszyscy mieszczą się bez problemu (z tyłu dzieciaki w dwóch fotelikach). Przy wsiadaniu i wysiadaniu przeszkadza mi odrobinę kierownica. nie potrafię znaleźć idealnego ustawienia, żebym o nią nie zahaczał przy wsiadaniu/wysiadaniu. Jak już się siedzi, to jest ok.
~nigdywięcejtoyoty
Cross 1.5 Hybrid 116KM 85kW
miejsca z przodu jest ok i tu uwag nie mam. z tyłu samego miejsca też jest ok ale żeby zając tylne miejsca to trzeba być chyba z gumy albo być dzieckiem. małe drzwi otwierają sie pod kilku stopniowym kątem. Ja mając 180 cm i 85 kg nie jestem w stanie tam wejść
~Tomasz86
Cross 1.5 Hybrid 116KM 85kW
To niesamowite jak na bazie zwykłego Yarisa udało się wygospodarować tyle miejsca we wnętrzu i w bagażniku. Przestrzeni jest aż nadto dla rodziny 2+2 do pojednania na weekend na działkę, a tego się oczekuje od takich pojazdów. Dla mnie bez uwag.
Toyota Yaris IV Cross