Lista ocen Toyota Yaris IV Cross (20) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Janusz Żegota
Cross 1.5 Hybrid 116KM 85kW
Zawieszenie pracuje cicho, chociaż jest sprężyste i nieco twardsze niż w Aurisie. Ale tak jak napisałem, dzięki wysoko profilowym oponom nierówności nie są zbytnio odczuwalne. Jest jeszcze kwestia promienia skrętu. Parkuję w garażu podziemnym i ze swojego miejsca wyjeżdżam tyłem. Muszę tylko uważać na ścianę, która jest właśnie z tyłu w pewnej odległości. Aurisem udawało mi się wykonać ten manewr w dwóch fazach, tzn. wyjazd tyłem skręcając w...
~Marek
Cross 1.5 125KM 92kW
Zawieszenie jest zbyt miękkie i jak na samym początku byłem z niego bardzo zadwolony tak teraz uwazam , że powinno być trochę twardsze. Na zakrętach szczególnie tych szybciej pokonychwanych lub przy uderzeniu bocznego wiaty auto zachowauje sie nieprzewidywanie. Niedoświadczony kierowca może być niemile zaskoczony. Niestety juz musiałem wymienić drązki stabilizatorów więc słaba jakość części
~Tomasz86
Cross 1.5 Hybrid 116KM 85kW
Pozytywne zaskoczenie, wersja z napędem na przód ma z tyłu belkę, ale mimo to bardzo dobrze wybiera nierówności, auto jest stabilne przy wyższych prędkościach, nie ma tendencji do nadmiernego bujania na zakrętach. Bliżej mu do auta francuskiego niż do twardej niemieckiej konkurencji. Opony w wersji Comfort są wręcz jak balony 205/65 R16 - doskonały wybór do miasta i pokonywania nierówności i krawężników.
~nigdywięcejtoyoty
Cross 1.5 Hybrid 116KM 85kW
Jazdę testową miałem w mieście i byłem zachwycony komfortem. Ten zachwyt trwał do moentu aż nie wyjechałem na trasę bo w zakrętach buja na wszystkie strony. To może nie stanowi jeszcze takiego problemu ale przy podmuchach bocznych autem rzuca strasznie, trzeba mocno trzymac kierownicę bo nie wiadomo jak się zachować i co się dzieje
~pmazurek
Cross 1.5 Hybrid 116KM 85kW
Zawieszenie wielowahaczowe w wersji AWD jest przyjemne, aczkolwiek na dziurach niezbyt komfortowe. Jest to zapewne efekt dużych felg w tej wersji. Przy prędkościach autostradowych miałem ciągłe wrażenie, że trzeba z całej siły ściskać kierownicę aby wyprzedzając tira nie wylądowąć w rowie.
~Marcel
Cross 1.5 Hybrid 116KM 85kW
przeciętne zawieszenie, na początku wydaje się, że jest ok ale przy szybszej jeździe przechyla się, na poprzecznych nierównościach nie radzi sobie najlepiej. Ogólnie zawieszenie jest dobre ale przy niższych prędkościach a więc do miasta; w trasie jest słabo
~Misiek
Cross 1.5 Hybrid 116KM 85kW
Dobre tłumienie nierówności, zawieszenie raczej nastawione miękko, co pozytywnie wpływa na komfort jazdy. Auto w zakrętach nie buja się ponad przeciętną, dobre połączenie kierowcy z tym co się dzieje z autem.
~Filemonium
Cross 1.5 Hybrid 116KM 85kW
Dobrze się prowadzi i poprawnie reaguje na ruchy kierownicą. Auto sprawnie pokonuje nierówności terenu.
~Kamil
Cross 1.5 Hybrid 116KM 85kW
Przechyla się dość mocno w zakrętach. Poza tym OK. Przez felgi 18 jest bardzo twardy na dziurach.
~Dariusz
Cross 1.5 125KM 92kW
Auto wysokie, dobrze wybiera nierówności i trzyma na zakrętach - bez uwag.
Toyota Yaris IV Cross