Lista ocen Toyota Yaris IV Cross (26) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pmazurek
Cross 1.5 Hybrid 116KM 85kW
OK. Klimatyzacja automatyczna działa sprawnie, dwustrefowo. Rozczarowuje brak nawiewu z tyłu, w środkowym słupku. Jak pisałem wcześniej, ogrzewanie kierownicy niepraktyczne, nie warte dopłaty. Fizyczne pokrętła bardzo praktyczne, aczkolwiek osadzone na panelu wykończonym w Piano Black - w samochodach testowych widać było już pierwsze rysy.
~Misiek
Cross 1.5 Hybrid 116KM 85kW
Samochód chłodzi się mimo braku nawieów z tyłu bardzo szybko (testowane na własnej skórze). Klimatyzacja automatyczna działa bez zarzutu. Zimą na krótszych dystansach auto częściej włącza silnik spalinowy, sytuację poprawiają też podgrzewane siedziska z przodu. Generalnie bardzo w porządku.
~Janusz Żegota
Cross 1.5 Hybrid 116KM 85kW
Nie mam zastrzeżeń. Chociaż nie jestem pewny, czy funkcja ogrzewania foteli działa u mnie prawidłowo. Po jej włączeniu jakoś nie widzę specjalnej różnicy w temperaturze fotela. A może mi się tylko wydaje. Sprawdzę przy najbliższym pobycie w ASO.
~Tomasz86
Cross 1.5 Hybrid 116KM 85kW
Kolejne już miłe zaskoczenie. Mimo, że nie ma nawiewów z tylu to rozmieszczenie nawiewów z przodu zapewnia bardzo dobre chłodzenie latem w całej kabinie. Na testy ogrzewania z racji pory roku przyjdzie mi trochę poczekać.
~BundyPL1
Cross 1.5 125KM 92kW
Z przodu super, ale na tył to chyba nic nie leci bo nie zauważyłem nawiewów w konsoli centralnej. W benzynie klima jest tylko manualna - ale działa sprawnie. W upały jeżdżę na jedynce, ewentualnie 2ce - a jest 5 biegów nawiewu.
~Filemonium
Cross 1.5 Hybrid 116KM 85kW
Po przesiadce z C3 Aircross w wentylacji nareszcie zapanowała cisza. Nawiew ustawiony na maksimum jest tak głośny jak w Aircrossie na minimum. Naprawdę. To było miłe zaskoczenie.
~nigdywięcejtoyoty
Cross 1.5 Hybrid 116KM 85kW
czy to auto ma w ogóle nawiew? tak się zastanawiam bo jadę na 1 i nic, daję na 2 i nic, daję dalej i nic, daję na maks i tak słychać że coś buczy ale ciepła to to nie daje
~Misiek
Cross 1.5 125KM 92kW
Klimatyzacja ma dwa tryby - prawie działa/nie działa. Nie wiem po co, jest to pokrętło, skoro i tak różnicę robi tylko odkręcenie chłodzenia na max.
~Kamil
Cross 1.5 Hybrid 116KM 85kW
Wieje dość głośno, ale działa. Ogrzewanie kierownicy działa tylko na godzinach 2 i 10. Ogrzewanie foteli całkiem przyzwoite.
~Marcel
Cross 1.5 Hybrid 116KM 85kW
Wentylacja ogólnie jest bardzo głośna, wieje dobrze ale jest zdecydowanie za głośna lub znowu się coś popsuło :(
Toyota Yaris IV Cross