Lista ocen Volkswagen Bora (259) - Całokształt

Na liście zabraknie 256 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sk
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
bardzo mało miejsca w środku, szczególnie na tylnej kanapie, super bagażnik, dosyć głośny, ale dynamiczny. awarie: zamek drzwi przednie prawe - 2 razy, zamek klapa bagażnika, sterownik wentylatorów, sprzęgło od kompresora klimatyzacji, kilka przepływomierzy, czujnik temperatury oleju, pedał gazu,czujnik stopu, po przejechaniu 20000trzeba było wymienić gumy z przodu w zawieszeniu - strasznie skrzypiały, pękł plastikowy wspornik z przodu na...
~Robert J
Kombi 1.9 TDI 115KM 85kW
Auto kupione w 2010, po 5 latach nie moge powiedzieć wiele złego, drogie części wydają się największym problemem - i zima. Silnik na zimnym kiepsko pali, gąbki przy drzwiach zamarzają. Problemy non toper z tylnią klapą - zamek/spryskiwacz/wycieraczka. I to prawda - z tyłu jest niewiele miejsca chociaż nie jest to katastrofą jak się nie jeździ godzinami na tylnej kanapie. Trzeba dbać o olej, filtry, turbinę. Prowadzi się super, dobrze trzyma drogi
~V
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Jazda tym samochodem to czysta przyjemność. Długa trasa nie męczy, silnik jest oszczędny. Bagażnik obszerny. Doskonale spisuje się na wyjazdach 2(dorosłych)+2(dzieci), a także w codziennych dojazdach do pracy. Wygląd nie odbiega od obecnych standardów, a wewnętrznie nie jest naszpikowane elektroniką, która w polskich warunkach pogodowych często może zawodzić. Ten samochód jest taki, jakiego potrzebuje na obecna chwilę.
~Piotr W.
Kombi 1.9 TDI 115KM 85kW
Auto dobre, lubi długie trasy, bardzo nie lubi zimy i krótkich przebiegów. Kombi to kombi, ale miejsca na tylnych siedzeniach jest jak na lekarstwo. Komfort to max. 4 osoby. Mogłoby być lepiej wyciszone. Skrzynia biegów (6-manualna) bez zastrzeżeń. ESP naprawdę działa. Łączniki stabilizatora tylko ze stopów metali. Standardowe plastikowe mogłem wymieniać raz na tydzień - zależy oczywiście od rodzaju jazdy.
~Piotr
Sedan 1.6 16V 105KM 77kW
Mocny, ekonomiczny, bezproblemowy. Prosty silnik bez żanych wynalazków typu koło dwumasowe, filtr cząstek stałych czy turbiny (jak w dieslach). Drogi serwis VW, ale można serwisować w każdym innym warsztacie. Tanie części, mnóstwo zamienników. Nie zawiódł mnie nigdy. W duże mrozy pali od pierwszego przekręcenia kluczyka- ropniaki wysiadają. Polecam każdemu kto chce podróżować bez problemów. Wygodne siedzenia, bardzo duży bagażnik.
~glondys@neostrada.pl
Kombi 2.0 115KM 85kW
miałem już wiele marek nawet golfa 4 kombi ale bora kombi jest tym czego szukałem, wyposażenie na 99r bardzo bogate w standardzie 4 poduszki napinacze, radio navi super basy i nagłośnienie, wyposażenie dopracowane i jakoś plastików wysoka. co ważene są miękkie i nie skrzypią od czego vw odszedł w golfie5. auto kupiłęm rozbite z tyłu ale z małym przebiegiem i to się teraz zwraca bo jedże i nie muszę dokładac.
~Rasta87
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Auto użytkuje 4 lata, zakupu dokonałem w 2015 roku z przebiegiem 261000km obecnie ma 307020km przez okres użytkowania nie miałem poważniejszych usterek. Jedynym mankamentem tych samochodów B podobnie jak w golfie 4 generacji są zapiekające się tylne zaciski hamulca. Zawieszenie bardzo wytrzymałe, rzadko się wybija. Czy kupiłbym borę jeszcze raz? Zdecydowanie tak! Samochód godny uwagi.
~Jackowiak
Kombi 2.0 115KM 85kW
Kupiłem bo nasłuchałem się zachwalań ludzi którzy posiadają te auta. WV "taczka" 30 lat za innymi markami (wyłączając Forda i Opla). Przestarzałe konstrukcje, te same elementy w każdym samochodzie (np. przełącznik świateł ten sam od Audi po Skodę od lat 90). Komfort jak w C360. Skromnym "umysłowo" ludziom na pewno się spodoba. Dobre spasowanie elementów karoserii.
~lord
Sedan 1.6 16V 105KM 77kW
mlode auto maly przebieg wiec na razie bez usterek i niewiele moge na ten tamt powiedziec , auto sprawia wrazenie solidnego i masywnego , grube drzwi daja poczucie bezpieczenstwa oprocz tego 4x poduchy , natomiast kilma sprawia ze latem jazda to przyjemnosc , niemniej jednak auto ma 105 koni i po wlaczeniu climatronika czuc ze moc spada wg mnie te 10-20 koni wiecei ji by bylo super !
Dziennik kosztów dla Volkswagen Bora
6,2
9,4
11,4
~Mikołaj Z. :D
Sedan 1.6 100KM 74kW
Jest to mój pierwszy samochód , który kupiłem . Jestem z niego do tej pory bardzo zadowolony. Stosunek ceny do jakości jest świetny. Auto z prostym niezawodnym tanim w naprawie silnikiem połączone ze sprawdzonym nadwoziem. Przez około 30 tyś km nie miałem żadnych problemów a kupiłem to auto jak miało już 19 lat. Na gazie spalanie średnio 10 l na 100 km . Na benzynie około 8 l.