Lista ocen Volkswagen Bora Sedan (154) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 279 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jarhar
Sedan 1.6 16V 105KM 77kW
No to teraz sobie pofolguję. Kupując VW kierowałem się m.in. opinią o jego niezawodności i nie wiem, czy to moj pech przy wybieraniu samochodu czy to już koniec ery niezawodnego VW ale ... 1) po przejechaniu ok. 2 000 "padł" modół sterujący komputera. Na szczęście w serwisie sprawnie wymieniono go na modół pozbawiony wady; 2) po przejechaniu ok. 5 000 km komputer pokazał, iż zbliża sie okres przeglądu (a przeglądy są co 15 000 km) po wizycie...
~Ralph
Sedan 1.9 TDI 115KM 85kW
Auto kupiłem z przebiegiem 318tys w tej chwili 350tys. W ciągu 3 lat wymieniłem EGR, alternator i czujnik esp poza tym oleje filtry itp. Całkiem dobry wynik. Po 22latach male ogniska korozji na nadkolach. Auto do dynamicznej jazdy sie nie nadaje trochę ociężale i ospale ale jak na 115km jest ok. Plastiki i spasowanie wnętrza z łatwością wpadają w ucho zagłuszając irytujący bociani klekot spod maski. Spalanie w mieście 7-9l trasa 5.4-6.5l w...
~bhmps@poczta.fm
Sedan 1.4 16V 75KM 55kW
w zasadzie można powiedzieć, że Ok! auto nigdy nie staneło w szczerym polu, skrzynia biegów padła dosłownie w serwisie, bardzo droga wymiana zaworów recyrkulacji spalin-metoda prób i błędów prowadzona przez serwis w celu usunięcia usterki polegającej na gaśnięciu silnika przy zmniejszaniu obrotów, problem pozostał do dnia dzisiejszego (czasami) a serwis skasował 1 tys.PLN, suma sumarum takie wpadki nie powinny przydażać się VW
~Robi
Sedan 2.0 i 4motion 116KM 85kW
pilot do drzwi. otwieram od pol roku auto z kluczyka :) jedyna powazna usterka mojego auta. czekam na wiosne i szukam w miedzyczasie warsztatu, ktory by to mogl za rozsadna cene naprawic. musialem wymienic tarcze i klocki hamulcowe. ale cos z nimi bylo nie tak od poczatku. poprzedni wlasciel cos spapral. po wymianie jest okey.
~Michał
Sedan 1.6 16V 105KM 77kW
Jedną z poważniejszych usterek jakie mnie spotkały to kończąca się pompa paliwowa - spowodowana częstą jazdą na rezerwie przez pierwszego właściciela. Niestety pompa zaciera się wtedy, co skutkuje w pewnych momentach gaśnięciem silnika podczas jazdy autem. Po wymianie pompy na inną używaną problem ustąpił.
~Robert K
Sedan 2.0 115KM 85kW
ja mam ten samochód od nowości i tylko przez 10lat wymieniłem tuleje w tylnej belce wraz z amortyzatorami i nic poza tym. Zawieszenie przednie jest oryginalne oprócz amortyzatorów, nic nie puka stuka i wszystko działa. I dodam że moje auto jest kupione w polskim salonie i jeździ tylko po polskich drogach.
~zapalek11
Sedan 1.9 TDI 115KM 85kW
Jedyny jak dotąd mój problem z tym autem-przy jezdzie w długie trasy turbina się wiesza tzn. komp.włącza tryb awaryjny i turbina nie działa.rozwiązanie problemu-czyszczenie turbiny koszt 300zł w serwisie. nagminnie problem występujący u silników diesla w volkswagenie.
~kawa48@op.pl
Sedan 1.6 FSI 110KM 81kW
no tutaj jestem zwiedziony bo jeszcze na gwarancji wymieniłem amortyzatory z tyłu po roku,byłem zszokowany,i katalizator bo się normalnie rozleciał. najgorsze jest to że teraz po trzech latach wymieniłem katalizator poraz drugi bo się również rozleciał.Poza tym ok.
~miki2000@wp.pl
Sedan 1.9 TDI 101KM 74kW
wyciek oleju z pompy prózniowej = wymiana uszczelki na gwaracji, po 500 km zapadło mi sie sprzegło na skrzyzowaniu ... trombienie przez innych kierowców ale sam wyciagnołem pedał i juz sie nie powtórzyło ... serwis chciał mi cos wymienic ale wole raczej sie powstrzymac

Usterki Volkswagen Bora

Volkswagen Bora – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~mar456
Sedan 1.6 100KM 74kW
Przepaliły się wiązki od komputera silnika (dopiero serwis boscha znalazł tę usterkę), korozja podwozia. Po przebiegu 100kkm konieczna była wymiana skrzyni biegów. W zimie rozsypały się łopatki pompy wody - efekt brak ogrzewania przy -20C.
Volkswagen Bora Sedan