Lista ocen Volkswagen Caddy III (88) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 115 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Croft
Furgon Facelifting 2.0 TDI 110KM 81kW
Narazie nie zauważam żadnych niedociągnięć. Solidna konstrukcja z solidnym wspomaganiem - ABS, ESP, itd + ekstra napęd 4x4. Na suchym, na mokrym, w zakrętach jak po sznurku. Niestety (a może "stety") pogoda nie daje mi ocenić dwuosiowego napędu 4x4, jak spadnie śnieg - to zobaczymy. Widać wyraźne zwiększenie ładowności w stosunku do Caddy II - lepiej mieć trochę na "pace" bo tylne zawieszenie podrzuca na "pusto". Jeszcze jeden plus to...
~Cyprian Pawlaczyk
Caddy Facelifting 2.0 TDI 140KM 103kW
Jak na osobówkę - tylne zawieszenie w formie pióra to archaizm. Resor piórowy z jednym piórem pozwala na niezłą może ładowność, chociaż przy ładunku ok 500 kg przednie koła mają tendencję do uślizgu. Auto jest podatne na boczne podmuchy, kiepsko prowadzi się również w zakrętach, zwłaszcza jak jedzie na pusto. Komfort jazdy na tylnych siedzeniach przez to raczej przeciętny. Przód - ok. Nie najlepiej dobrane przeguby do mocy i momentu...
~wertui
Furgon 2.0 SDI 69KM 51kW
W układzie jezdnym z tyłu zastosowano sztywną oś na resorach piórowych. Koncepcja ta sprawdza się doskonale przy przewożeniu ciężkich ładunków. Caddy woziłem spokojnie ponad tonę ładunku i nic się nie dzieje. Na pusto wiadomo tył trochę podskakuje ale samochód prowadz się pewnie. Plus za dobre hamulce. Tylne i przednie zwiedzenie po przebiegu 260 tys jeszcze bez remontu.
~cleanexpert@wp.pl
Furgon 1.9 TDI 105KM 77kW
Zawieszenie póki co OK. Tył mało komfortowy, ale to przecież auto dostawcze. Jeżeli do Układu jezdnego mogę dorzucić PRZEDKŁADNIĘ KIEROWNICZĄ to powiem tak: KATASTROFA!!! Po 80 000 do wymiany, koszt 3500 pln!!! Nieporozumienie całkowite, element który z zasady powinien przeżyć to auto nie wytrzymał 80 000 km. Co najlepsze stało się to 2 tygodnie po zakończeniu gwarancji:-(((
~obiektywny
Furgon 2.0 SDI 69KM 51kW
Jednak z resorami piorowymi to nie byl dobry pomysl , przez to ten samochod wiele traci , Transporter ma niewiele wieksza ladownosc a jezdzi na wachaczach co daje duzo wiekszy komfort. Za to przod jest super , drobne nierownosc sa prawie niewyczuwalne , na rownym asfalcie jedzie sie komfortowo , ale po pofaldowanym (bez ładunku)jak maluchem.
~Paweł
Furgon 1.9 TDI 105KM 77kW
Niestety ale jest w zawieszeniu co wymieniać. Te łączniczki łączniczków i inne takie sprawiają że jak zaniedbasz to stuki,puki i inne wrażenia słuchowe zapewnione. Dlaczego łożysko na tyle jest razem z piastą ??? Pewnie byłoby zbyt pięknie gdyby można było założyć nowe łożysko w miejsce starego,prawda konstruktorzy VW ?...
~nietomek74@wp.pl
Furgon 1.9 TDI 105KM 77kW
mam wersję life - moze potrzebna jest wymiana amortyzatorów ale tył buja - jak na zakręcie są nierówności poprzeczne lepiej zwolnić, traci kontakt z jezdnią - przy załadunku ok 400kg jest znacznie lepiej - w końcu to auto prawie ciężarowe - wspomaganie działa rewelacyjnie - na postoju bardzo lekko a podczas jazdy super czuć auto
~tomi-ei
Furgon 2.0 SDI 69KM 51kW
Bardzo dobre zawieszenie dobrze trzyma się w zakrętach nawet na oponach 195/65 R15. Przebieg 153000 km i jeszcze nie były wymieniane amortyzatory, chociaż już powoli dają o sobie znać. Elektryczne wspomaganie - naprawde super. Niezły skręt poamgajac w manewrowaniu na parkingach i podczas parkowania.
~wjponika@acn.waw.pl
Furgon 1.9 TDI 105KM 77kW
Sztywna tylna belka daje o sobie znać zwłaszcza przy dużym obciążeniu. Po 3 miesiącach na przeglądzie wymienili mi w serwisie osłonę tulei. Podobno jakaś perforacja była. Niestety nie mogłam obejrzeć uszkodzonej części. SERWIS!! Jak każdy, wymaga przynajmniej małej awantury.
~adam
Furgon 2.0 SDI 69KM 51kW
po 20.000 wymienili mi na gwarancji (przednie tuleje -tylnych wachaczy) Podobno w turanach jest to częsta usterka.Ta stała belka to niewypał. Chamulce przód po 40.000 są do wymiany - straszne jak te auto szybko się zużywa .mam Golfa 4 i jeszcze nic przy nim nie robiłem!