Lista ocen Volkswagen CC (34) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~szajbek
Coupe 2.0 TDI CR DPF BlueMotion Technology 140KM 103kW
Dwustrefowy climatronic bardzo dobrze sprawdza się w trasie, utrzymuje stałą temperaturę. Przydany przycisk synchronizacji stref, nie trzeba się bawić w ustawianie każdej z osobna. Podgrzewane siedzenia również w porządku, pokusiłbym się jedynie o zmniejszenie różnicy ogrzewania między 2 a 3 poziomem.
~Maestro
Coupe 2.0 TDI CR 140KM 103kW
Polecam przyciemnić szyby. Inaczej w gorącym klimacie (urlop nad Adriatykiem) klima nie daje rady albo można się przeziębić. Silnik jak to nowoczesny diesel rozgrzewa się bardzo długo więc nie ma co liczyć na odlodzenie przedniej szyby - trzeba zamawiać elektrycznie ogrzewaną przednią szybą.
~mirek
Coupe 2.0 TDI CR DPF 177KM 130kW
doskonałość to zbyt skromne słowo , idealnie działająca klimatronic wybiera zadaną temperaturę tylko pomyślisz ,że jest za gorąco a tu już chłodek przyjemny z ogrzewaniem jest podobnie a szyby w najmrożniejszą zimę oszronienie znika zanim zdąrzysz zapiąć pasy.
~venY
Coupe 2.0 TDI CR DPF BlueMotion Technology 140KM 103kW
Generalnie ogrzewanie jak i klimatyzacja szybko chłodzi latem i grzeje zima fotele ogrzewane i wentylowane. Problemem mogą być zacinające się klapki mieszania powietrza przez co z jednej strony kabiny możemy mieć zimne a z drugiej ciepłe.
~Macias
Coupe 2.0 TSI 210KM 154kW
Wnętrze auta nagrzewa się bardzo szybko, podobnie jak fotele. W lecie klima działa jak odrzutowiec, nie polecam ustawienia pokrętła na ma maksymalne chłodzenie – grozi dekapitacją. Cyrkulacja powietrza jest doskonała, żadnego problemu z parowaniem szyb.
~dolnoślązak
Coupe 2.0 TSI 210KM 154kW
Bardzo dobrze ustawiony tryb auto,choć szkoda że wentylacja nie idzie pod sufitem pośrodku i z środkowych słupków na boki i w górę.Nawiew bez odczuwania bezpośredniego zmiany temp jest chyba jednak nieosiągalny w samochodach chyba że w Maybachu lub Rollsie.
~Rafał
Coupe 2.0 TDI CR 140KM 103kW
Wentylacja jest poprawna. Silnik nagrzewa się stusunkowo szybko jak na silnik wysokoprężny. W kabinie już po 5minutach (w zimie) robi się przyjemnie ciepło. Dodatkowo podgrzewane fotele są regulowane w 3 pozycjach.
~kuba
Coupe 2.0 TDI CR DPF BlueMotion Technology 177KM 130kW
Najlepsze są wentylowane fotele :) Reszta to standard, który po prostu świetnie działa we wszystkich samochodach, którymi jeździłem... Zaleta, że można grzać fotele jak się na nich nie siedzi. I ogrzewanie przedniej szyby - bajka
~pierwsze wrażenie
Coupe 2.0 TDI CR DPF BlueMotion Technology 177KM 130kW
Nie mam uwag - nie było do tej pory straszliwych upałów więc nie miłem okazji się przekonać jak AC działa w warunkach ekstremalnymch. Ogólne wrażeie bardzo dobrze i to co zauważyłem, to to, że ilnik nagrzewa się bardzo szybko.
~Ali G
Coupe 1.8 TSI 160KM 118kW
Ocena co najwyżej dobra. Wentylacja wnętrza - głośna i uciążliwa, do tego mało wydajna klimatyzacja ale to kwestia oszczędności i bolączka niemal wszystkich nowych aut (nawet klima w X5 ledwie daje radę) Ogrzewania nie testowałem.