Lista ocen Volkswagen Fox Hatchback 1.2 i 55KM 40kW 2004-2011 (13) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~uzii3
Hatchback 1.2 i 55KM 40kW
Bardzo dobra skrzynia, super wygodna i precyzyjna zmiana biegów. Czasami problem ze wstecznym, ale to występuje w większości samochodów. Jednakże trochę się zużyła, haczyła. Nie wiem, czy w chwili sprzedaży nie poszedł mechanizm różnicowy, może też łożysko (nie wiem, czy dokładnie to, ale takie miałem objawy, nie jestem mechanikiem), być może to wina zawieszenia.
~induktor
Hatchback 1.2 i 55KM 40kW
Rewelacja, biegi wrzuca się jednym palcem, wchodzą bez żadnych mechanicznych oporów, zawsze idealnie precyzyjnie, a do tego jest wzorowo zestopniowana, czyli, w moim subiektywnym odbiorze, zachowuje się jak powinna - biegi są odpowiednio długie i elastyczne.
~kwadrat88
Hatchback 1.2 i 55KM 40kW
Biegi wchodza bardzo plynnie,nie ma z tym zadnego problemu.Wchodza jak maslo.Czasem problem ze wstecznym ale to juz moja wina(pospiech)
~barney
Hatchback 1.2 i 55KM 40kW
chodzi rewelacyjnie, biegi można zmieniać jednym palcem, miałem jednak pecha po 65 tyś. poszła zębatka na 5 biegu i łożysko
~Maciej
Hatchback 1.2 i 55KM 40kW
Skrzynia biegów działa precyzyjnie, biegi wchodzą bez zgrzytu. Tu jest ok
~jacek@stalowka.net
Hatchback 1.2 i 55KM 40kW
Czasami mam problem z wrzuceniem III biegu - nie wskakuje czasem za pierwszym razem.
~pancernik
Hatchback 1.2 i 55KM 40kW
Ciężko wchodzą niskie biegi , wymagają regulacji ?
~jaco
Hatchback 1.2 i 55KM 40kW
Biegi wchodzą leciutko, bez problemów.
~Roman
Rewelacja, super