Lista ocen Volkswagen Golf Sportsvan Sportsvan (34) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mk
Sportsvan 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Kto raz się przejedzie się automatem nie będzie chciał jeździć niczym innym. Skrzynia niesamowicie szybko i płynnie zmienia biegi, niezauważalnie dla kierowcy. Redukcja zajmuje chwilę czasu, ale przy codziennej jeździe nie sprawia to najmniejszego problemu. Dla tych co liczy się każda sekunda mogą zmieniać biegi łopatkami przy kierownicy - dobre jeżeli chcemy szybko wyprzedzić. Dla mniej leniwych można powachlować wajchą samemu - użyłem może...
~Rafał
Sportsvan 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Generalnie bardzo dobra ręczna skrzynia, zmiana biegów nie jest uciążliwa - bardzo mi się podoba praca lewarka + skok pomiędzy poszczególnymi zmianami biegów. Chciałem kupić wersję z DSG ale niestety pod koniec produkcji wersji przed liftingu nie była już dostępna. Z perspetywy czasu nie żałuję - zaoszczędzone 7 tys. PLN można było przeznaczyć na dodatkowe wyposażenie. Jedyne zastrzeżenie jest takie, że skrzynia mogłaby mieć nieco "dłuższe"...
~PiotrJazz
Sportsvan 1.4 TSI BlueMotion Technology 125KM 92kW
Jedynka OK. Dwójka dyskusyjna, często trzeba z dwójki zmieniać na jedynkę bo nie ciągnie samochodu w sytuacjach kiedy zwalniamy hamując i wysprzęglając a potem trzeba wrzucić bieg a jest leciutko pod górę. Trójka i inne biegi OK. Zauważyłem, że zamiast gazować na 2.800 i więcej obrotów silnik lepiej ciągnie samochód jeżeli zmienimy bieg na wyższy i kręci na ok. 2.200 obrotów. Generalnie da się żyć z tą skrzynią biegów i obrotami choć biegi są...
~Divenow
Sportsvan 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
No cóż, wybór kolejnego VW był podyktowany głównie DSG; tym razem dostałem 7 biegów i sama skrzynia działa perfekcyjnie. Nie wiem tylko czy to kwestia tego dodatkowego biegu czy oprogramowania nastawionego na oszczędzanie paliwa, ale auto w mieście koniecznie chce jechać na jak najwyższym biegu co przy "brakujących" 100 Nm powoduje, że redukcja nie jest tak błyskawiczna jakbym tego oczekiwał.
~Michał
Sportsvan 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Kiedys wydawało mi się, ze DSG jest perfekcyjne... ale tak dobrze nie jest. owszem skrzynia przewala biegi szybko, ale przy dynamicznym ruszeniu potrafi szarpnąć. klasyczny automat robi to bardziej miękko. Inna sprawa ze trybie D i jezdzie miejskiej skrzynia stara sie trzymać absurdalnie wysoki bieg przy niskich predkosciach, mocnejsze redukcja tez nie przebiega specjalnie plynnie.
~Anonim
Sportsvan 1.2 TSI BlueMotion Technology 110KM 81kW
Moje auto ma bardzo słabą precyzję z 1 biegiem, niestety zdarza mi się wysprzęglać, do tego coś stuka przy wysprzęglaniu - aso twierdzi że to jakieś łożysko oporowe w sprzęgle (mam nadzieję że nic nie pomyliłem ale na pewno mówił mi o łożysku) i się ułoży - słabe to jak dla mnie i dla VW, że dopuszczają do takich jak twierdzą "normalności"
~KL
Sportsvan 1.4 TSI BlueMotion Technology 125KM 92kW
Skrzynia manualna. Chodzi OK. Biegi wskakują delikatnie. Nie trzeba z nim walczyć. Może tylko trochę za bardzo należy odchylać gałkę w prawą stroną przy wrzucaniu 5 i 6. Do oceny skrzyni nie biorę pod uwagę, konieczności częstej zmiany biegów, co uważam za wadę. Spowodowana jest jednak charakterystyką pracy silnika a nie samą skrzynią biegów.
~Hakibox
Sportsvan 1.4 TSI BlueMotion Technology 125KM 92kW
DSG. ci ci znają nie muszę nić pisać :) Ci co maja wątpliwości, nie zastanawiajcie się. Jak finanse pozwalają BRAĆ ! w mieście mega wygoda, na trasie też odpręża. Jak chcemy poszaleć tryb SPORT, lub manetki. Kolejna zaleta, przy aktywnym tempomacie dodatkowo zatrzymanie do zera i ponowne ruszenie. Przy manualnej - nie da się :)
~oktaryn
Sportsvan 1.4 TSI BlueMotion Technology 125KM 92kW
DSG. Długo się nad tym zastanawiałem ale ostatecznie zdecydowałem się na automat. Jest to na prawdę rewelacyjne rozwiązanie. Komfort połączony z funkcjonalnością. Moc dostaję dokładnie wtedy kiedy jej potrzebuje i dokładnie tyle ile chcę. Zmiany przełożeń są zupełnie nie wyczuwalne. Po prostu BAJKA
~Kuba
Sportsvan 1.6 TDI BlueMotion Technology 110KM 81kW
Cud, miód, malina. Bałem się skrzyni sekwencyjnej przy przesiadce z klasycznego automatu i rzeczywiście było czego się bać (długi czas zrzucania na niższy bieg przy wyprzedzaniu przykładowo). Z drugiej strony płynność pracy i sposób działania bez zastrzeżeń.
Volkswagen Golf Sportsvan Sportsvan