Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

Mietek, 14 lat temu
Rok produkcji 1996
Volkswagen Golf III Hatchback 1.6 100KM 74kW 1995-1997 - Oceń swoje auto
Inne : Nic ponieważ jest to mój trzeci VW Golf i jako drugie auto w rodzinie jest to kawał solidnego samochodu.Toporny , ale solidny i trwały patrząc na konkurentów w swojej klasie.Jak będę zmieniał to też na VW Golfa.
Doskonałe i niezawodne auto w codziennym uzytkowaniu.Mocne,toporne , ale solidne i bezproblemowe.Superjako drugi pojazd w rodzinie na codzienne dojazdy do pracy.
Silnik doskonały wręcz rewelacja pod instalację LPG , a wiem co mówie bo miałem z tym samym silnikiem VW Passata B5 również na LPG.Samochód uzywany na co dzień żadnych problemów z jednostką napędową która jest dość elastyczna i Golf z pewnoscią nie jest zawalidroga.
Żadnych problemów , a jest to mój trzeci VW Golf i nigdy nie było problemów ze skrzynia biegów.
Dla mnie na 5 ponieważ jest to drugi samochów w rodzinie to wymagam nie tyle komfortu co bezproblemowego użytkowania.Jest może toporne ,ale bardzo trwałe i miedzy innymi z tego powodu kupiłem kolejnego Golfa III - dodaję ,że poprzedniego sprzedałem tylko dlatego ,że nie miał klimatyzacji co jest uciążliwe latem.
Widoczność dobra ,nie ma za co ani ganić ,ani chwalić.
Wszystko na swoim miejscu choć nieco ponure i \"twarde\".
Na tę klasę auto działa jak powinno ,zarówno nawiew jak i klimatyzacja.
Przestrzeni w Golfie jak na tę klasę auta jest akurat.Można w czwórkę jechać w miarę wygodnie.
Trudno narzekać ale wyciszenie nie odbiega od innych tej klasy samochodów i z tego okresu produkcji.
Praktycznie od sprowadzenia samochód ma zamontowana instalację LPG wielosekwencyjną i spalanie w granicach 8 litrów gazu jest dobrym wynikiem.Co do napraw to niewiele ich było,ale części tanie,łatwo dostępne a używanych wręcz pełno.
Zapłacić trzeba więcej jak za rywali , ale według mnie jest to dobra inwestycja.Kwestia ,że dobry egzemplarz trzeba wiecej zapłacić ,ale w perspektywnie dluższego uzytkowania warto.
Praktycznie niezawodny , z tym że zawsze sprowadzałem nieuszkodzony pojazd z pewnego żródła choć patrząc na ceny na naszym rynku z reguły płaciłem trochę więcej to jednak w perspektywie jazdy nim 3-4 lat bez problemów to bardzo dobra inwestycja.
Mając na uwadze,że to mój trzeci vw Golf , w tym drugi generacji III nie przypominam sobie poważnych usterek.Jedyne to odpadniecie koncowego tłumika i padniecie sprężarki klimatyzacji.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 100KM 74kW [l/100km]

7,8