Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

Volkswagen Golf III Hatchback 1.9 D 65KM 48kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Inne : Tanio się jeździ
Układ elektryczny
Zawieszenie
Ogólnie jeżeli nie jesteś osobą wymagającą, masz określony budżet na zakup auta + chcesz coś w miarę taniego w utrzymaniu jest to auto dla Ciebie. Pomimo swoich wad, można go polubić i cieszyć się pokonywanymi kilometrami. Poszukaj zadbanego egzemplarza a będziesz bardzo zadowolony. Niestety mój był trochę zaniedbany, ale doprowadziłem go do stanu używalności i naprawde nie narzekam.
Do wszystkich osób, które chcą posiadać/posiadają takiego oto Golf\'a III w tej wersji silnikowej.. TO JEST NAJWIĘKSZY PLUS TEGO AUTA !! Stary, dobry, nie do zabicia Diesel - konstrukcja z lat \'70, która nie ma sobie równych... Bez turbiny, dzięki czemu jest bardzo żywotny.. Bez elektroniki, która by tylko go popsuła.. Jeżeli zadbasz o dobry Akumulator, Świece, Altelnator (sprawny), oraz Rozrusznik (również sprawny) - to nie ma mrozu w którym by ten wytwór natury nie odpalil.. Jeżeli o Niego zadbasz to odwdzięczy się niezawodną pracą i baaardzo długim żywotem.. POLECAM !!!!
Skrzynia w miarę dobra.. Warto jednak po zakupie zainteresować się olejem w skrzyni - najlepiej go od razu wymienić i skrzynia będzie chodzić jak nowa ! a jeżeli okazało by się, że skrzynia jest już na wykończeniu, zakup nowej nie zabija portfela (cena używanej - 200-300zł) ;)
Układ jezdny może nie powala na kolana, ale jest wystarczająco dobry do jazdy z punktu A do punktu B. Trochę twardo na pierwszy rzut oka, ale można się przyzwyczaić. Przy wymianie zawieszenia warto zainwestować w dobrej jakości zamienniki (LEMFORDER), żeby po pół roku nie inwestować w to samo.. (CHIŃSZCZYZNA)
Widoczność OK - bez zastrzeżeń.
Wszystko proste, schludne i pod ręką.
Wentylacja dobra, ale trzeba pamiętać o wymianie filtra kabinowego chociaż raz na 2-3 miesiące - inaczej brzydko pachnie w kabinie. W zime o dziwo bardzo szybko się nagrzewa i po paru minutach jest dosłownie \"sauna by VW\" ;) o niebo lepiej niż w Oplu, bądź BMW... (Znajmego E36 w porównaniu z moim Golf\'em to jeżdżąca lodówka)
Dużo miejsca - coś czego nie ma w przyszłych generacjach tego auta. Zanim to docenisz - wsiądz przed zakupem w Golf\'a IV a potem w III.. bez porównania.
...i tutaj jest problem. Mój Golf nie był bity, znam jego całą historię od początku i tak naprawdę nie wiem dlaczego, ale w kabinie jest głośno... plastiki trzeszczą, zawieszenia słychać, silnik przy większych prędkościach potrafi zagłuszyć muzykę z radia.. Można się do tego przyzwyczaić, jednak jest to jak dla mnie największa bolączka tego auta..
Na pełnym baku i przy ekonomicznej jeździe - 1100km :) jest dobrze.. Dużo jeżdże (3000km/miesiąc) i jest to także jeden z większych atutów tego auta :) wlewasz, jedziesz i nie martwisz się o to, że przy większym naciśnięciu pedału gazu spali Ci 20/100km :)
J/W
Niestety drobiazki zawsze jakieś się znajdą, bo przecież nie jest to auto nowe, jednak można je jakoś zwalczyć nie dużym kosztem. Oprócz tego jest jeszcze jeden problem - rdza... i tutaj zaczyna się temat rzeka. Rozpoczynając od błotników, po progi aż do klapy - blachy rdzewieją (brak ocynku) nawet jeżeli są od nowości nie ruszane. Ten typ tak ma i trzeba się już z tym pogodzić. Przy naprawie warto wymienić cały element niż bawić się w jego szpachlowanie, naprawianie i lakierowanie, i tak prędzej czy później wyjdzie od nowa, także nie warto się w to bawić.
Zawiódł mnie tylko raz, w zimię kiedy po 4 dniach chciałego go odpalić i spalił mi się rozrusznik razem z bendixem... Poza tym incydentem jest bardzo dobrze. Warto sprawdzić po zakupie stan rozrusznika, szczotek alternatora i czy mamy dobre ładowanie, ja tak nie zrobiłem ale mam nauczkę na przyszłość.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 65KM 48kW [l/100km]

5,2