Lista ocen Volkswagen Golf III Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW 1991-1997 (60) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 82 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Asizo
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
Auto 21 lat, więc blachę ruda żre tu i ówdzie zwłaszcza klapa tył, progi, drzwi zwłaszcza pod listwami, słupek. Elektryka dawno żyje swoim życiem - szyby działają tylko z tyłu, z przodu czasem działają, częściej nie lub same nagle zjadą na dół i nie podniosą się, tradycyjny feler pękającej prowadnicy szyberdachu, poza tym woda zbierająca się pod wycieraczką pasażera, silnik ma pękniętą głowicę (między zaworami), wycieki oleju chyba z turbo...
~Rafał
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
Z takich poważnych kosztownych usterek to nic nie miałem prze ponda 1,5 roku. jednak z tych wyżej wymienionych drobiazgów 3 z nich całkowicie unieruchomiły samochód! Szczerze myślałem, że będzie lepiej z tą niezawodnością tylko lać ropę i jeździć ale jednak czasami wyskoczy jakiś problem! Musze przy tym zaznaczyć, że mój samochód nie jest w najlepszym stanie ale taki już kupiłem!
~JanuszXD
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
Przez dwa lata nic poważnego się nie stało, najwięcej roboty było przy chłodnicy, ale 4 godzinki pod blokiem i 200 zł zaoszczędzone za wymianę. Niestety mojego 20 letniego golfa zjada już pomału ruda i trzeba się za to zabrać bo kolejny właściciel będzie miał masę roboty. :) A mi nie uda się go sprzedać, no chyba, że za 1000 zł handlarzowi.
~jarekm
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
Nie robiłem jeszcze poważniejszych napraw od wymiany cylinderków hamulcowych kół tylnych, więc nie mogę powiedzieć. Ale jeśli auto ma 15 lat i przejechane ponad 350 tyś. km. to chyba dobry wynik (ja przejechałem 100 km.) Jedynie po ostatniej zimie na progach wyskoczyły rdzawe plamki :), ale je nie będę tego naprawiał. Zajeżdżę auto a później oddam na złom.
~publiczny@neostrada.pl
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
po niecałych dwóch latach jeżdżenia padła nagrzewnica, uszczelka pod głowicą, turbina do wymiany, trzeba było robić zawieszenie, z golfa zrobiła się \"choinka\" jeżeli chodzi o elektrykę, szyberdach padł na prowadnicach, blacha też nie jest w najlepszym stanie rdzewieje, podobnie zresztą jak i rura wydechowa którą musiałem spawać... i wiele innych
~axr
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
Niestety silnik 1.9 td do rocznika 94 są dość pechowe(mocowanie kólka na wale korbowym). Już 2 razy obrobiło mi się kółko na wale korbowym przez co za pierwszym razem popsuło mi parę szklanek. Poza tym szczególem nic poważnego się nie działo. Jak wyjąłem wał korbowy pry naprawie wspomnianej usterki to przy 260 tys. km panewki i wał prawie jak z fabryki.
~jhosef
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
Poważniejsze: jak na razie przez 8 miesięcy padła mi pompa wody (ciekła) - koszt z wymianą 200 zł, oraz wymieniałem świece żarowe przy zimie, koszt całościowy 190 zł (bosch)czyli w sumie rzeczy eksploatacyjne. Do wymiany jeden przewód hamulcowy bo rdzewieje. Poza tym jak na razie nic się nie dzieje.
~lukasz_nysa
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
jak na samochód za 3 tysiące nic lepszego kupić nie mogłem. kupiłem go z przebiegiem 270 tys, w którego autentyczność ciężko uwierzyć, teraz mam 336 tysięcy. W dwa lata natrzepałem 66 tys po kraju i nic się nie stało. Jedyne na co trzeba uważać to kompetencje mechaników.
~bakarito@wp.pl
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
głownie problem z silnikiem i kółkiem napedzajacym pasek rozrządu i wieloklinowy. Czesto w silnikach 1.9TD luzuje się ono na wale korbowym - wada fabryczna. stwarza to poważne zagrozenia dla paska rozrządu. poluzowanie koła moze skończyc się wymianą całego silnika.
~Driver 21
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
Wszystko ok , mam to auto niecaly miesiac wszystko jest sprawne - zostal wyszukany na dalekim zachodzie Niemiec :)Nic nie puka nic nie stuka , nie sciaga , siliczek suchutki a pod spodem auto wyglada jak mlodsze o pare lat - zdziwil sie gosc robiacy przeglad.
Volkswagen Golf III Hatchback