Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

Rok produkcji 1994
Volkswagen Golf III Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Inne : Spalanie.
Karoseria : Progi i podłoga strasznie korodują
Silnik : Mimo, że niezawodny to w moim egzemplarzu bardzo uciążliwa głośna praca
Inne : Awaryjny szyberdach
Jako mój pierwszy samochód dał mi dosyć mocno w kość. Pomimo ładnej sylwetki i świetnego koloru grafitowego nie pozwolił mi się w sobie zakochać.
W moim egzemplarzu silnik pracował bardzo głośno i właściwie był słyszalny z drugiego końca miasta.
Bez zastrzeżeń.
Auto prowadziło się dobrze.
Widoczność bardzo dobra, nigdy żaden słupek mnie nie zaskoczył.
Przeciętnie. Kubek z kawą musiałem wciskać w schowek w drzwiach.
jako kierowca nie narzekałem.
Przy moim głośno pracującym silniku jazda samochodem była bardzo męcząca. Kiedy grzebałem pod kierownicą znalazłem jakąś watę czyli wygłuszenie było. Jednak niewystarczające.
Jak dotąd najekonomiczniejszy samochód jakim jeździłem. Spalanie schodziło poniżej 4 litrów, a ceny części są przystępne.
Przereklamowane drogie samochody. Lepiej kupić jakiegoś francuza lub japońca, które w wielu wypadkach będą solidniejsze przy dużo niższej cenie. Nie poddawajcie się stereotypom.
Podwozie strasznie gnije. Rdza przeżerała podłogę na wylot, progi były w takim stanie, że strach podnosić na lewarku. Ale trzeba było podejmować ryzyko bo co chwilę miałem problemy z tłumikiem. Zabezpieczenie przed korozją w tym aucie jest jakimś nieporozumieniem. Poza tym u mnie głośna praca silnika i rozkładanie rąk mechanika na ten problem. Kolejnym problemem jest szyberdach elektryczny, który często psuje się w tym samochodzie.
Żadnej poważniejszej awarii nie miałem, a w trasie tylko raz stanąłem jak mi tłumik spadł na asfalt.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

3,8