Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Kombi

PedroX, 19 lat temu
Silnik 1.9 D 65KM 48kW
Rok produkcji 1995
Volkswagen Golf III Kombi 1.9 D 65KM 48kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
Super autko!! Jestem zadowolony, planuje w przyszłości kupić Golfa IV :-)
Jako, że to tylko DIESELEK zabardzo wymagać od niego nie można, ja jestem szczupły i jak jade sam to nawet fajnie ciągnie, płynnie wchodzi na obroty, jest cichutki, i co najważniejsze nie kopci jak typowy Diesel :-) gdyby to był TDI to ocena 5 ale to tylko D wiec 4.
Biegi same wchodzą, czasami z jedynką jest problem, natomiast zastrzeżenia mam do wstecznego, jak sie jeździ nim tak dłużej to zawsze ze zgrzytem wchodzi dlatego moja ocena to 3 była by 4 gdyby nie ten wsteczny.
No tu nie mam zastrzezeń, precyzyjny układ kierowniczy, było by 5 ale wspomaganie troche lżej by mogło chodzić.
Nie mam powodów do narzekania .
Elementy z których jest autko zrobione są bardzo dobrej jakości, nic narazie mi nie szwankuje.
Coś nawala, albo mam przewody pozapychane albo wentylator słabo chodzi, ciepłe powietrze leci już po przejechaniu 800 m :-) latem, zimą to pewnie się wydłuży.
5 osób śmiało może jechać, choć nie za wysocy, no jest fajnie.
dla mnie jest dobrze, biorąc pod uwagę ze się przesiadłem z golfa II na Golfa III to dla mnie duża różnica.
I tu jest najlepiej, na 60 l (boądź około 60, bak jest 55 ale koles na stacji mi zalał aż po dziubek, wiec mysle ze weszło wiecej) paliwa zrobiłem około 1250 km. To było tak, zatankowałem w Polsce, pojechałem na Słowacje pierw w okolice Liptowskiego Miklulaszu, potem Bratysława, dalej Austria i Wiedeń potem znów Bratysława, potem Czechy Brno, Olomuc, i na polskę do Kudowy , i znowu w Polsce zatankowałem :-), a jazda po Wiedniu to nie jakaś delikatna , noonstop deptanie na max-a !!!
Ja kupiłem od prywatnej osoby w niemczech tego golfacza i trafił mi się wyjątkowy egzemplarz, bardzo zadbany, nic nie zniszczony, trochę lakier na masce poodpryskiwany ale to od owadów ale tak to jest SUUPER !!
Narazie (odpukać) nic nie nawaliło !!
Narazie (odpukać) nic nie nawaliło !!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 65KM 48kW [l/100km]

5,8