Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Kombi

Silnik 1.9 TD 75KM 55kW
Rok produkcji 1994
Volkswagen Golf III Kombi 1.9 TD 75KM 55kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : nie do zajeżdzenia
super konstrukcja mój egzemplarz ma oryginalny przebieg potwierdzony wpisami do ksiazki zakupiony był z firmy polisingowej
czego mozna oczekiwac od tego klekota mocno telepie, głosny na szczęscie po osiagnięciu temp. jest w miare cicho
no w moim egzemplarzu to skrzynia swoje lata świetnosci ma dawno za soba leci z niej olej ( trzeba uzupełniać) ale poza czasami haczącym I biegiem wszystko inne gra bez krempacji w porównaniu np do Fiata czy Renualt
mimo tak duzego przebiegu w orginale wahacze, przekładnia kierownicza częsci smiesznie tanie, zawieszenie super na nasze dziury ( twarde i długo sie nie poddaje)
u mnie w kombiaku rewelacja duzy plus to obszerne lusterka zewnetrzne
prosto, solidnie wszystko na swoim miejscu pomimo takiego przebiegu w zimie auto mniej klekocze i trzeszczy w środku niz Laguna ojca z 2003r
no tu troche słabo ale narzekać nie ma powodu jakos daje rade tylko duzo czasu mu to zabiera
w porównaniu do W203 idealna przestrzeń samochód bardzo przestronny
bez komentarza stary zetor ( czego od niego wymagać)
no tu jest bajka nie jest tak oszczedny jak TDI ale ma jedn,a wielka zalete jeżdzi na byle czym ( mam wrażenie że jakbym nasikał do baku to też pojedzie) w miescie obojetnie czy lato czy zima czy korki czy ich brak pali 7,5 ( oleju, rzepaku, gnojówki itp)
duzy minus auta w dobrym stanie sa stosunkowo drogie
no cóz I prawo mechaniki \" nic nie trwa wiecznie\" przy takim przebiegu i takim traktowaniu ( samochód cały czas na siebie zarabia) nie dziwota że czasem coś stuknie i puknie ale mam wielki szacunek do tej konstrukcji zarówno buda , zawieszenie jak i silnik sa rewelacyjne podejrzewam ze golfy IV i wyzej nigdy do takiego przebiegu nie dojadą dawno juz zgnija a mój zetor jeżdzi ,jeżdzi i ma dalej jeżdzić
wymiana amortyzatorów, przegubu, notorycznie przed zima swieczek
Volkswagen Golf III Kombi