Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

Bobryk Adam, 4 lata temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2001
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Nie polecam nikomu golfa z silnikiem 1.4 chyba że nie zależy mu na jakim kolwiek przyspieszeniu. Rozpędzanie to porażka. Inżynierowie tego silnika mierząc czas rozpędzania się od 0-100km/h musieli zapewne mierzyć w godzinach. Ze spalaniem na trasie nie jest ani dobrze, ani źle - mniej więcej 7.5 litra. Plus jest taki że części naprawdę tanie oraz jak to golfy - nie do zajechania i zepsucia. Dla kogoś z małym budżetem i małym wymaganiem auto naprawdę dobre - np na 1 auto
Tak jak pisałem wyżej. Za mała moc jak na auto o takiej masie
Ani super ani źle. Biegi luźno się nie wrzucają ale może to być spowodowane stara skrzynia biegów więc ciezkk mi się wypowiedzieć jeżeli byłaby to nówka sztuka
Podobno golfy wolno rdzewieją i może coś w tym jest. Jedyne co rdzewieje to progi ale domowymi sposobami da się pozbyć ogniska rdzy
Nie mam zastrzeżeń
Jeżeli ktoś nie ma 2 metrów i nie wymaga przestrzeni jak w Mercedesie klasy S to miejsca jest naprawdę wystarczająco jak na golfa
Dla niewtajemniczonych w temat - silnik 1.4 w golfie 4 ma wadę produkcji. Każdy silnik klekocze jak diesel. Nie jest to groźne dla silnika oraz da się to wyregulować u mechanika, ale szkoda pieniędzy na auto tego segmentu i z takim silnikiem
Części super tanie
Czasami zdarzają się duperele
Rok użytkowania i nic się nie stało, ale z tego co wiem, w golfach IV poważne usterki praktycznie nie występują

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf IV Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW