Lista ocen Volkswagen Golf IV Hatchback 1.6 100KM 74kW 1997-2003 (84) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 79 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Przemek
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Zawieszenie zaskoczy stosunkowo tanimi częściami (porównując z wielowahaczowymi audi czy passatami b5/b5fl oraz tp.). Doskwierać mogą gumy na stabilizatorach, które z przodu powodują okrutne trzeszczenie (jak stara wersalka) z tyłu pukanie/stukanie oraz trzeszczenie (w stylu zardzewiałem sprężyny). Do przodu polecam oryginalne gumy + obejmy zmodyfikowane (dostępne w ASO) z rowkami. Problem zniknie. Tył tani w zakupie, drogi za robociznę. Auto...
~drmax
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Rewelacja. Może trochę zbyt twardy jak na polskie drogi. Pierwsza ingerencja w zawieszenie przy 115 tys. km: wymiana sworzni wahaczy i tuleji belki-tył. Obecnie po przejechaniu kolejnych 115 tys. km brak zauważalnych śladów zużycia (zamontowano dobre zamienniki). Ponadto stwierdziłem istotną różnicę w zachowaniu auta (na plus) po zamontowaniu opon 205/60 R 15 zamiast 195/65 R15. Niestety dodatkowe walory użytkowe okupione są zwiększonym...
~Jul
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Układ jezdny jeśli jest zadbany odwdzieczy sie nam precyzją w zakretach i stabilnościa. Warto podkreslic że należaloby zainwestowac w markowe podzespoly tj. Amortyzatory, sprezyny, tuleje, i drazki. Są one drogie ale niezbedne do komfortu i bezpieczeństwa. Trzeba przy tym pamiętać zeby auto nie siadło zbyt nisko bo zderzakiem będziemy haczyli o każdy krawęznik wiec parkujemy tylko tyłem.
~Marko
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Bardzo przeciętny. Układ kierowniczy nie jest zbyt precyzyjny, a zawieszenie nie jest ani komfortowe, ani pewne. Jak się przejechałem Focusem albo Mazdą 323F to zwątpiłem – przy nich mój Golf wypada po prostu tragicznie. A ja naiwny myślałem, że Golf jest mistrzem w klasie, w tej kategorii. Hamulce też nie zachwycają, co nie dziwi, jak się spojrzy na tylnie tarcze wielkości kapsli od butelek.
~Mirosław
Hatchback 1.6 100KM 74kW
I tutaj jest ogromny plus dla Volkswagena , chociaż nie do końca . Auto doskonale trzyma sie drogi nawet przy dużych prędkościach (jak przyklejony) . Niestety ma też wady : Krawężniki dla golfa , to jak wspinaczka górska (zdecydowanie za niskie zawieszenie) . Kolejnym zmartwieniem jest zbyt twarde zawieszenie (czuje się każdą nie równość - a jest ich baaardzo dużo na polskich drogach)
~MonteCristo
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Zaskakujący układ jezdny. Przed kupnem miałem okazję prowadzić konkurencyjne \"produkty\" typu Focus czy Astra... Golf był pod tym względem najlepszy. Acha zawieszenie auta jest pancerne. Auto ma już prawie 100 tyś. przebiegu i oryginalne amortyzatory sprawne w ok. 70 proc.
~Radek
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Podwozie i zawieszenie jest dobre. Po 25 tys na polskich drogach, bo jest rok w kraju dopiero. Wymieniałem jedną tulejkę wachacza z przodu za ok 25zł i to od ręki. A auto jeżdziło jak trzeba. I ostatnio gumy stabilizatora, ale też bajecznie mały wydatek za markowe elementy.
~xtc
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Przy szerokich oponach doskonale trzyma sie jezdni, przy standardowych kołach tragedia!!! Minimum 215R17 na niskim profilu, a zapomnisz co to pod i nadsterownosc. Zima koniecznie zmienic opony na R14 balony, oczywiscie zimowki. Zadne auto nie prowadzi sie zima na niskim profilu.
~czesiek
Hatchback 1.6 100KM 74kW
auto jakby subiektywnie za ciężkie do tego zawieszenia, w środku słychać jego pracę, dobrze że jest chociaż tanie w eksploatacji. przednia lotka pod zderzakiem regularnie zostaje na ulicy, po zimie nawet nie ma na co liczyć, trzeba ją kupić nową
~asterix_04
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Tutaj golf jest na prawde super.Auto trzyma sie bardzo dobrze drogi;mozna wchodzic w zakrety z wyzsza predkoscia niz inni. Na prostej auto trzyma sie jak przyklejone do drogi a sam silnik prowokuje do korzystania z mozliwosci zawieszenia.
Volkswagen Golf IV Hatchback