Lista ocen Volkswagen Golf IV Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW 1997-2000 (44) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~krystek
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Moi drodzy przy dużych przebiegach wcale nie jest różowo.śmieszą mnie wypowiedzi ludzi, którzy po przejechaniu golfem 20000 pieją z zachwytu nad jego niezawodnością. z powodów które wymieniłem w punkcie wyżej z tą niezawodnością golfa jest obecnie raczej średnio,. mój wujek miał golfa 2 od 1989 do 1994 roku i tamten gsamochód był naprawdę świetny u mnie zepsuły się: -przepływomierz powietrza (siadła turbosprężarka - naprawa 2000zł) -pompa...
~Zadowolony użytkownik Golfa MK4
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Jedna bardzo poważna, która kosztowała mnie na tyle dużo,z e nawet rozważałem wymianę samochodu. ale troche z mojej winy. Zimą -5 stopni ruszyłem dośc dynamicznie w drogę, naszczeście niedaleko od domu. po powrocie stukot silnika - wizyta u mechanika i diagnoza samochó zostaje. Jęzdzi ale zostaje :) pekła szklanka przy walku rozrządu i poleciała w silnik - do naprawy cała głowica - wymiana i przy okazji jeden wtrysk - koszt całej naprawy 2000...
~barteczekduzy@o2.pl
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Uszkodzony przepływomierz - nie jest to usterka, która unieruchamia auto. Poza tym po zakupie auta wymieniałem elementy zawieszenia: amortyzatory, tuleje wahaczy, łączniki stabilizatora - przy przebiegu ok 130-140tys km. Ale to normalne zużycie, szczególnie że auto było eksploatowane od nowości w Polsce. Auto nigdy mnie nie zawiodło.
~Piotrek-ldz
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
tylnia szyba mi wybuchła w mroźną noc ok 6min po włączeniu ogrzewania - ale nie wiem czy to samóchód czy raczej szyba felerna. Tak to nic sie nie dzieje [odpukac]. Jedyna rzecz ajak mnei wk... to strasznie miekkie zawieszenie. Trzeba uwżać jak sie wieie kilka osób i zjeżdża z wyższego krawężnika lub przez śpiącego.
~niuniek545
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Ogólnie w samochodzie nie zdarzają się poważne usterki no chyba że już mamy duży przebieg to możemy mieć problem z turbina. A i nie które modele posiadają koła dwumasowe co nie jest najlepszym rozwiązaniem a może inaczej nie należy do najtaniszych części w tym aucie.
~rafal.k
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Wymiana Silnika z powodu zatarcia, ale to mój bład na autostradzie podszas wyprzedzania jakis element , który odpadł z auta wyprzedzanego wybił dziure w misce olejowej, a ze to autobahn silnik sie zatar, notomiast przed i po zadnych awarii
~Darek
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Wiadomo, zależny od egzemplarza czy zadbany czy nie. Jeśli tak to trudno o poważną usterkę jednak zawsze może się przytrafic, jednak raczej odporny na takie problemy, jeśli juz nie jest to wydatek jak za polowe auta.
~matiserek
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Bolączki poważne? Podobno koło dwu-masowe, wtryski, z tyłu wycieraczka się zapieka. Lecz nic z tych rzeczy mi się nie przytrafiło i aby tak dalej! Trzeba smarować skrzynie biegów, aby biegi wchodziły łatwiej i nie było zgrzytów.
~audio21@o2.pl
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Brak doładowania tzw. Noflaut. Posiadam interfejs VAG. Okazało się że to wina elektrozaworu N75. Cena nowego to ok 150zł. Ja sam zrobiłem regenerację za 3zł i od tej pory ( 3 tys. km) turbo działa idealnie.
~radi
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Bardzo niski przód - łatwo przebić miskę olejową, nawet o jakiś korzeń czy bryłe lodu. Samochód raczej na dobre równe drogi (nie radzę wjeżdżać do lasu - przebiłem już dwie miski olejowe).
Volkswagen Golf IV Hatchback