Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Kombi

holler, 8 lat temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2003
Volkswagen Golf IV Kombi 1.4 16V 75KM 55kW 1999-2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Fajne auto, używam jako drugi samochód (pierwszy również VW ale rok `14 i kobita mi notorycznie podbiera). Bardzo lubie to kombii i może od razu wyjaśnię powody: Mieszkam w Irlandii i w związku z tym taka konfiguracja auta jest cholernia tania w utrzymaniu. Jasne, mógłbym kupić TDI ale to 1.9 i w tym momencie roczny podatek drogowy kształtuje się na dość wysokim poziomie w porównaniu z 1.4 Ubezpieczenie również. Zużycie paliwa, jak na benzynę używaną głównie w jeździe miejskiej, jest na niezłym poziomie (8 l). Cena części, jak na irlandzkie warunki, to jakiś żart. Grosze. A raczej centy... Komfortowe, ciche, ekonomiczne autko. Genialne na zakupy w Ikea i wożenie psa. Pomimo przeciętnej historii serwisowania, hitlerwagon trzyma fason i ma się dobrze. Łatwe i proste w obsłudze, geniuszem technicznym nie jestem, a rozebranie drzwi i wymiana zamka, zajęła mi godzinę. Podsumowując, stary samochód, ale wciąż dobrze się prezentuje, jest wygodne, raczej bezawaryjne i tanie w utrzymaniu. Silnik, w kwestii mocy, pozostawia wiele do życzenia ale moment obrotowy leży dość płaskio i skrzynia jest nieźle zestopniowana więc do jazdy miejskiej jest ok!
Wygodny,cichy, prowokuje do spokojnej jazdy - powinien być obowiązkowym pojazdem dla ludzi z zasobnym kontem punktów karnych... Nie da rady poszaleć i uczy pokory.
Cichy i spokojny... No i nie jedzie. Prawie.
Paskudnie haczy pierwszy bieg. Będzie zmiana oleju, ale to chyba złudne nadzieje!
Jak po szynach.
Ok!
Bardzo fajnie.
Ok.
Piszę z punktu widzenia kierowcy. Pasażerów nie wożę. Auta używam jako drugiego pojazdu - wołu roboczego.
Jest bardzo dobrze. Nawet porównując z nowymi VW.
Grosze...
Kupiłem za pare ? a mam wrażenie że bujam się luksusem... Podkreślam że mam również zupełnie nowego VW, a jednak ten starszy, jakiś taki bardziej ludzki się wydaje.
Błachostki, jak w każdym "zabytku".
Nic, do tej pory.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]