Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Kombi

Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: 5 lat
Volkswagen Golf IV Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW 1999-2006 - Oceń swoje auto
Karoseria : brak oznak korozji chociaż auto od pięciu lat stoi tylko pod wiatą
moim zdaniem jest to najlepszy wybór na dzisiejsze czasy, jest niezawodny i tani w utrzymaniu, miałem tym autkiem pojeździć dwa trzy lata i zmienić na coś innego ale jeżdżę nim już pięć i jakoś nie mam zamiaru się go pozbywać, zostanie już pewno w rodzinie - dokupię tylko coś młodszego dla żonki
Dla mnie ok choć w nieraz trochę brak
ok bez uwag
jak na zwykłe kombi to dobrze jak nie bardzo dobrze, auto nie skacze nie myszkuje raczej komfortowo na nasze drogi w sam raz, bardzo trwałe zawieszenie po ponad 100 000 km wymieniłem dwa razy wymieniłem łączniki stabilizatora
ok bez uwag
tutaj minus za przestrzeń na nogi na tylnych siedzeniach - jest po prostu ciasno, plus za bagażnik - duuuży
ok bez uwag
auto naprawdę tanie w utrzymaniu, tutaj po prostu nie ma co się zepsuć (pancerna turbina starego typu, brak koła dwumasowego, silnik nie do zajechania) części eksploatacyjne nie są drogie bardzo duża dostępność zamienników,
stosunkowo drogi w zakupie w porównaniu do konkurencji, najtańsze egzemplarze bywają bardzo zmęczone wręcz zajechane, ja swojego szukałem ładnych parę miesięcy i zapłaciłem sporo więcej niż okazje z tego rocznika na allegro - ale myślę, że się opłaciło przez pięć lat zrobiłem już nim sporo kilometrów i nadal uważam, że mam bardzo dobre auto
moim zdaniem drobiazgi żarówki, wycieraczki (musiałem przesmarować mechanizm bo ciężko chodziły - typowa wada golfów IV), automat świateł stopu, raz zaraz po zakupie zmieniłem świece żarowe,
musiałem wymienić łożysko w prawym tylnym kole - wymiana wyłącznie w całości z piastą spory koszt, po za tym musiałem wymienić szybę przednią - dostałem strzał kamieniem z pod TIR-a - ale to już zdarzenie losowe. Teraz będę musiał wymienić tarcze hamulcowe z klockami no i amortyzatory z tyłu.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

5,6