Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Kombi

Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: 5 lat
Volkswagen Golf IV Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW 1999-2006 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Bardzo wydajny układ hamulcowy
Fajny samochód na co dzień ! Mam go od 5-lat i zrobiłem nim ok 200 tyś ,teraz na liczniku ok 300 tyś ,poza przepalonymi żarówkami ,uszkodzoną misą olejowa nie miałem problemów ,oryginalne turbo ,sprzęgło dwu masowe !
Silnik mało pali i jest ok. bezproblemowo odpala nawet przy minus 25 stopniach mrozu ! Ma jedną wadę -jest nisko osadzony więc łatwo uszkodzić misę olejową przy szybkiej jeździe po koleinach lub przy wjeżdżaniu na krawężniki dlatego trzeba pilnować stanu amortyzatorów z przodu i dobrze zaopatrzyć się w metalową osłonę silnika !
ok
ok Po 270 tyś wymieniłem jeszcze oryginalne amortyzatory na kayaba ,przekładnia ok ,wahacze ok, częściej trzeba wymieniać gumy pod stabilizatorami co ok 40-50 tyś km
ok
ok, wszystko na miejscu
Przeciętne ,przy silnym mrozie nie nadąża ,lepiej było w moim starym pasacie b4
kierowca ma i pasażer z przodu mają sporo miejsca z tyłu ,jest trochę ciasno
nie jest źle ,ale 8 lat starszy pasat b4 którego miałem wcześniej był lepiej wyciszony
Tani w utrzymaniu -mało pali ,części zamienne niedrogie (zamienniki dobrych firm),rzadko się psuje ! Wiele napraw można wykonać samemu mając minimalną wiedzę mechaniczną i komplet kluczy nasadowych i płaskich
Więcej kosztuje niż konkurenci ale za to jeśli nie miał kolizji i nie był po wypadku możemy zapomnieć o korozji ! Stan mechaniczny zależy od tego kto nim jeździł i kto naprawiał
Przepalone żarówki h7
nie miałem ,poza zdarzeniem kiedy jechałem polną droga i zahaczyłem o wystający kamień ,co skutkowało dziurą w misie olejowej wielkości pięści

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

5,2