Lista ocen Volkswagen Golf IV (579) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 871 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~NRoh
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
4 gwiazdki na 5 możliwych. Auto nie zawiedzie na trasie i nie stanie w szczerym polu. Niemniej zdarzyło się parę niepokojących usterek uniemożliwiających normalną eksploatację (jak samo z siebie opadnięcie szyby i deregulacja prowadnic szyby, czy popsucie się centralnego zamka)
~kkk
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
no zaskoczyl mnie ten silnik negatywnie przy 60 km/h wyprzedzalem inny samochod i co??? cos pieprznelo jak by olej przepuscil, a mial byc taki niezawodny moze inny wlasciciel go katowal,wstawilem inny silnik taki sam narazie jest ok,no i ten dwumas doprowadza do szalu.
~dzikus
Hatchback 1.9 SDI 68KM 50kW
miskę olejową rozwaliłem 2 razy , zbyt niski samochód na nasze polskie drogi , rozrusznik się rozwalił , pasek od ładowani się urwał już dwa razy ,pompa wysiadła (palenie się kontrolki od świec żarowych ) . A dziś syn najprawdopodobniej rozwali skrzynie biegów.
~Kris_99
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Lista to: - Sonda lambda przed katalizatorem - Sonda lambda za katalizatorem - Zawór EGR (recyrkulacji spalin) zawieszenie - połykanie oleju i spore jego ilosci pod filtrem powietrza - ręczny hamulec - rdzewienie linki wewnątrz i zaciskanie klocków na kołach tylnych
~kucyyk
Hatchback 1.9 TDI 115KM 85kW
poważnych ogólnie usterek nie ma jesli zatankujesz złą rope to możesz sobie jedynie pompowtryskiwacze popsuć albo gasisz go szybko z długiej trasy to możesz turbo popsuć ale to jest diesel jak diesel jak się umie o niego dbać to mozna nim jeździć całe życie
~niuniek545
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Ogólnie w samochodzie nie zdarzają się poważne usterki no chyba że już mamy duży przebieg to możemy mieć problem z turbina. A i nie które modele posiadają koła dwumasowe co nie jest najlepszym rozwiązaniem a może inaczej nie należy do najtaniszych części w tym aucie.
~kawonzsuetam@gmail.com
Kombi 2.8 V6 4Motion 204KM 150kW
Tak naprawdę nie wiem. Niedawno padło sprzęgło, ale nie wiem czy tam kiedykolwiek ktoś zaglądał i jak kto jeździł - a jak wiadomo przy sprzęgle to podstawowa sprawa. Możliwe, że poprostu przyszedł na nie czas. Licznik pokazuje 170000 km, ale kto by to wiedział ile to ma przejechane.
~Szymon
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Poza standardową, po zakupie, wymianą oleju, filtrów i rozrządu musiałem, jak pisałem wcześniej: - wymienić akumulator, - naprawić skrzynię biegów. Dodatkowo czeka mnie w najbliższym czasie odgrzybianie i przegląd klimatyzacji ale to jest raczej normalna, cykliczna procedura.
~mg-maciek
Kombi 1.9 TDI 115KM 85kW
koło dwumasowe pada 100% w każdym szybciej lub wolniej - duży koszt wymiany, przepływomierz, turbina jak się jej nie szanuje (gazowanie na zimnym i gaszenie gdy nie jest wychłodzona) warto inwestować w olej i wymieniać częściej tdi to lubią i odwdzięczą się żywotnością
~paweł
Kombi 1.6 100KM 74kW
po 2 latach padła cewka, którą wymieniono w serwisie płaciłem za robocizne, po 78000km pękło kółko napinające pasek rozrządu i narobiło dużo kłopotu w serwisie nie przyznali się do winy i wypieli się na mnie. Ponadto po 4 latach padł fabryczny mechanizm podnoszenia szyby kierowcy