Lista ocen Volkswagen Golf V Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW 2003-2008 (26) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~w1986@wp.pl
Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW
Na temat zużycia paliwa wypowiedziałem się wcześniej. Auto może palić jeszcze mniej, ale oczywiście wymaga to większego spokoju od kierowcy, a w takiej sytuacji podważana jest już słuszność kupowania własnie tego silnika. Naprawy i przeglądy? Cięzko powiedzieć, gdyż byłem do tej pory na jednym przeglądzie- wiadomo jak to VW -nie jest tani, ale są drożsi. Głównie ze względu na ceny przeglądów taka a nie inna ocena, gdyz co do zużycia paliwa, to...
~seag
Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW
Jeżeli chodzi o spalanie to auto jest bardzo ekonomiczne. Na trasie, jadąc równo z prędkościami 110-120, autko pali około 5,3-5,5 l/100km. Maks spalanie jakie miałem to 9,2 l/100km na trasie łódź - poznań(autostrada) jadąc z prędkościami 180-200km/h. Ceny bieżącej eksploatacji(oleje, filtry, płyny, klocki) w normalnych cenach, ale koszty napraw, o których pisałem przy silniku to jakaś pomyłka, co do cen tych części (jeden pompowtrysk 2600,...
~Silver
Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW
Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Średnie zużycie paliwa w trasie od 3,7 litra przy bardzo ekonomicznej jeździe do blisko 8 litrów przy jeździe po autostradzie z nogą na gazie. W mieście pali 6-8 litrów. Całkowite średnie spalanie auta w moim przypadku to 5,8 latem i 6,5 zima. Cały czas z klimatyzacją.
~Miro
Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW
zluzycie paliwa przy jednostce 2-litry i przy masie wraz z kierowca ok 1500kg poprawne w miescie ok7-8.5l/100 na trasie ok 5,2-6.5l/100,ceny przegladow porownywalne z serwisami w innych markach, choc VW zyczy sobie co 15tys choc istnieje mozliwosc co 30tys {LONG LIFE}
~Th_Cr
Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW
Tutaj duże zaskoczenie, przy dość dynamicznej jeździe w mieście ok. 7,5 l/100 km. Na trasie przy starannej ekonomicznej jeździe udaje się zejść poniżej 5 l/100 km, a rekordowo udało mi się, że do 4,5 l/100 km.
~TM
Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW
Jak na 2 litrowy silnik i skrzynie DSG spalanie jest bardzo male. Jesli natomiast chodzi o cene czesci to sa one bardzo wysokie, nie ma zbyt wielu tanszych zamiennikow, takze chcac niechcac trzeba szwabom zaplacic za orginalne...
~kamil.semeniuk@wp.pl
Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW
Paliwo już pisałem przy silniku, jeżeli chodzi o naprawy i serwis to nie korzystam z autoryzowanych. Koszt przez 2 lata poza naprawą turbiny(2 tys.) to oleje i filtry. Polecam raczej wymianę oleju co 10tys. ze względu na turbinę
~Radek
Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW
Wizyty w warsztacie niestety częste (raz na pół roku trzeba się liczyć z wydatkiem 500-800 zł), ale samochód nadrabia to z nawiązką kosztem części, dostępną masą zamienników i co najważniejsze, spalaniem
~toja
Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW
na te osiągi 6,3l (przy ostrej 7,6 do 8 l) w mieście przy spokojnej normalnej jeżdzie bez problemu osiągniesz. trasa 120-140 km/h 5,4 l z 3 osobami i climatronikiem w sumie z 400 km po polskiej trasie
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf V Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW
~greg
Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW
Zużycie paliwa jest w normie, ok 6l na trasie i 7,5-8 w mieście. Natomiast ceny przeglądów, napraw i części są bardzo wysokie, poprzednio miałem Megane z 2001 roku i ceny w ASO były zdecydowanie niższe.
Volkswagen Golf V Hatchback