Lista ocen Volkswagen Golf V Kombi (21) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~handlowiec
Kombi 1.9 TDI 105KM 77kW
Jestem milo zaskoczony. Ponad 100tys po naszych drogach w 1.5 roku. I zadnych stukow piskow. Autka sa serwisowane i na kazdym przegladzie prosze o dokladne sprawdzanie zawieszenia. Tak wiec zawieszenie ok. Troszeczke sie obawialem jak zachowa sie tylne zawieszenie bo jest wielowachaczowe. WLASCICIELE PASSATA B5 wiedza o czym mowa. W passacie jest ono z przodu. Ale w golfie wielowachacze zastosowane z tylu sprawdza sie idealnie.
~peppek@gni.pl
Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW
Tu też rewelacja. Nie za sztywny ale pełna kontrola nad autem. Idealny kompromis. Jeździłem innymi kompaktami w wersji kombi i golf zdecydowanie wygrywa. Astra też jest niezła ale trochę gorsza bo ma belkę skrętną z tyłu. Megane to tragedia a kia cee'd sztywna ale bardzo głośne zawieszenie. Focus zaś prowadzi sie dobrze ale chyba nie lepiej. Prowadząc golfa ma sie wrażenie że waży z 2 tony i jest naprawdę przyklejony do jezdni.
~TSI Z
Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW
Układ jezdny doskonały - naprawdę komfortowe zawieszenia i jednoczenie bardzo stabilny na zakrętach, to też zapewne zasługa nadwozia Kombi - dociążony tył samochodu (duży zwis tylny) - ma się wrażenie, że samochód jest przyklejony do drogi. Większość współczenych aut typu Opel Astra, Honda Civic, Volvo , Mazda 3 podskakują na każdej nierówności.
~Marek K.
Kombi 1.9 TDI 105KM 77kW
W zakrętach trzyma ostro. Prędzej ci **** z fotela wyleci niż samochód zerwie przyczepność. Twardawe, Limuzyna to to nie jest na dziurach jednak męka po dłuższym czasie. Przyśpiesza całkiem przyjemnie przy 105KM daje radę.
~Marcin
Kombi 1.9 TDI 105KM 77kW
Przyjemnie się prowadzi, fajnie trzyma się drogi. Niestety często do wymiany łączniki stabilizatora i stuki w wielowachaczowym zawieszeniu, które jest drogie jak chodzi o naprawy.
~lukrak
Kombi 2.0 TDI 140KM 103kW
Mimo, że kombi, to układ jezdny bez zastrzeżeń. Wielowahaczowe zawieszenie z tyłu daje komfort podróży pasażerom z tyłu. Trzyma się drogi w zakrętach, dość trwałe elementy zawieszenia.
~miniveteran
Kombi 1.9 TDI 105KM 77kW
Bardzo dobrze samochód trzyma się drogi; wszelkie nierówności układ jezdy przyjmuje \"na klatę\"; nie awaryjny - co jaważniejsze. Na nasze drogi bardzo dobre zawieszenie.
~Paweł
Kombi 1.9 TDI 105KM 77kW
Na polskie drogi idealny. Jednak moim zdaniem troszkę za twardy. Kolega ma borę kombi, tam zawieszenie jest bardziej miękkie. Kwestia gustu oczywiście, ale dla mnie troszkę za twarde
~Jarek
Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW
Chyba najlepszy w klasie. Honda civic podskakuje bo ma belkę skrętna z tyłu. Inne w klasie też są gorsze może z wyjątkiem focusa ale ford nie ma takich silników.
~apli2
Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW
Jest dobrze wytłumiony i komfortowy a jednocześnie pewny, ale układ kierowniczy i stabilność na szybko pokonywanych zakrętach jednak w Fokusie była lepsza.
Volkswagen Golf V Kombi