Lista ocen Volkswagen Golf V (209) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 260 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~madman
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Na razie mogę ocenić jedynie ogrzewanie. Stosunkowo długo trzeba poczekać w zimie aż w środku zrobi się ciepło ale jak komuś bardzo to przeszkadza, to niech sobie zamówi podgrzewane fotele :-) Odparowywanie szybek działa całkiem sprawnie.
~danil
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Klimatyzacja sprawdzona m.in. w wysokich temperaturach poludniowej europy, poza tym zero parowania przy ulewnym deszczu. Raz zaparowala szyba przy intensywnej mgle w nocy, szybko przeszlo po wlaczeniu guzika do nawiewu przedniej szyby i podgrzewania lusterek.
~Wolfsburger
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Klimatyzacji jeszcze nie sprawdzałem (półautomatyczny climatic), ogrzewanie wydajne, dobre odparowywanie przedniej szyby i bocznych przednich. Gorzej z tylnymi bocznymi, zwłaszcza przy większej liczbie pasażerów i opadach atmosferycznych.
~GRAMMY
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
CLIMATIC - sprawdza się wmiare dobrze. Trzyma temperaturę. Dostaje świra jak z mocnego nasłonecznienia wlatujemy do cienia (np.tunelu). Potrafi czasami przy 35 stopniowym upale zacząć dogrzewać powietrze po czym gdy wyjedziemy jest zaraz uderzenie chłodu.
~w1986@wp.pl
Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW
Ciężko jest powiedzięc coś o wentylacji auta. Nie mogę jej zbytnio chwalić,bo niby za co.. Nie mogę też przedstawić w złym świetle,bo tym bardziej nie ma powodów. Jeżdzę w aucie z klimatyzacją automatyczną i wszystko jest ok, nie ma najmniejszych problemów.
~Jimbo
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Wydajność ogrzewania jest bardzo dobra, w zimie szybko można zagrać w kabinie. Latem schłodzenie kabiny raz się udaje od razu, a raz trzeba poczekać. Nie wiem, czy to wina słabszej klimatyzacji (u mnie był manual), czy ten typ tak ma.
~Paweł
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Byłoby doskonale gdyby auto miało klimatyzację dwustrefową i automatyczną. Ale złego słowa nie powiem. klimatyzacja jest wydajna i mimo, iż auto ma już 10 lat układ jest bardzo szczelny a całość nie nastręcza problemów.
~szmigiel
Hatchback 1.4 80KM 59kW
Ogrzewanie zimą jest przeciętne. Przy dużym mrozie już się męczy żeby wygrzać, ale ogólnie nie ma tragedii. Klima dość wydajna, dawała radę nawet na południu europy :). Klima jest pół automatyczną "Climatic".
~Danek
Hatchback 2.0 SDI 75KM 55kW
Ogrzewanie ok. Klima (świeżo napełniona) w słoneczne dni wydaje się ciut nieporadna, ale da się wytrzymać. Nawiew na szyby skuteczny, ale brakuje nawiewu na szyby boczne, trzeba wspomagać się głównymi wentylatorami.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf V
5,9
8,8
~Wojti
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Klimatyzacja i ogrzewanie dzialaja ok. Jesli chodzi o ogrzewanie to nawet milo mnie zaskoczylo bo cieplo zaczyna naplywac do kabiny juz po kilku minutach - z tego co sie orientuje w dieslach nie jest to takie oczywiste.