Lista ocen Volkswagen Golf VI Hatchback 5d 1.4 80KM 59kW 2008-2012 (13) - Silnik

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin Tomczak
Hatchback 5d 1.4 80KM 59kW
Silnik jest prosty w budowie,niezawodny a moc jak każdy widzi. Ja mam dwoje dzieci i jeżdżę tym samochodem na narty i letnie wakacje do Włoch z boxem na dachu i bez problemu na autostradzie utrzymuję 140 km/h. Podróż wraz z noclegiem zajmuje mi tyle samo czasu co kolegom z autami dwa razy mocniejszymi.Wyprzedać nie jest łatwo ale wiem co mogę zrobić.
~Ja
Hatchback 5d 1.4 80KM 59kW
Mając świadomość że silnik ma tylko 80KM jeździ się naprawdę dobrze. Jeśli ktoś wcześniej jeździł czymś dużo mocniejszym może odczuwać brak mocy. Na obroty wkręca się dobrze, 5 bieg można traktować jak nadbieg, miło spadają obroty silnika i spalanie. Przez cały okres użytkowania nigdy nie było problemów z silnikiem.
~piotr
Hatchback 5d 1.4 80KM 59kW
Jak na podstawowy silnik....więcej niż się spodziewałem. Silnik został celowo wybrany z powodu dużej liczby krótkich tras....3-5km...przy takich trasach zużycie paliwa nie jest tak istotne....a i żaden producent nie nie mieści się w optymistycznych normach....elastyczność zadawalająca ale demonem prędkości to on nie jest
~Janusz
Hatchback 5d 1.4 80KM 59kW
Moc w pełni jest wystarczająca, jeżeli nie ma się ambicji sportowca. Dobrze przyspiesza, przy wyprzedzaniu jest bez zarzutu, jeżeli uwzględnić możliwość wcześniejszego przejścia na właściwy bieg. Przy tym spalanie jest według norm fabrycznych. Bardzo cichy samochód.
~marcin
Hatchback 5d 1.4 80KM 59kW
80 km to może szału nie ma ale na miasto jak ulał, poza miastem z lekko dopompowanymi gumami i bez dużego obciążenia śmiga. Silnik pali minimalnie wiecej na paliwe premium (ale lepiej chodzi) od pb 95.
~lark
Hatchback 5d 1.4 80KM 59kW
przy świadomym wyborze mocy silnika nie ma co udawać zaskoczonego.Generalnie wystarczjący do jazdy miejskiej i przy odpowiednim korzystaniu z przełozen skrzyni biegów nieżle sobie radzi również w trasie.
~oooo
Hatchback 5d 1.4 80KM 59kW
Silnik 80 KM. Szału nie ma ale tragedii też nie - 90% jazdy robie po mieście dlatego mi nie przeszkadza a w trsie też daje rade. Główny plus to spalanie.
~m
Hatchback 5d 1.4 80KM 59kW
Brak usterek. Moc jest jaka jest, więc wyprzedzanie trzeba zaplanować. Natomiast na miasto i spokojna jazdę na wakacje daje radę.
~Tomi
Hatchback 5d 1.4 80KM 59kW
Tragedia, awaria kompletna stanąłem i dzwonienie po serwis ;/ i co 4 tysiące do tyłu
~JacKill
Hatchback 5d 1.4 80KM 59kW
Jak na 1,4L, 80KM jest bardzo dobrze, choć do tego auta pewnie lepiej 1,4 TSI.
Volkswagen Golf VI Hatchback 5d