Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VI Variant

Lala, 6 lat temu
Silnik 1.6 TDI-CR DPF 105KM 77kW
Rok produkcji 2012
Volkswagen Golf VI Variant 1.6 TDI-CR DPF 105KM 77kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Inne : Bezawaryjność
Silnik : Dynamika silnika (jak na 1,6 i 105 KM)
Inne : brak
Auto użytkowała ponad rok moja żona, która przez ten okres zrobiła ok. 30 tyś km. Auto było kupione z pewnego źródła, z w sumie nie dużym przebiegiem (potwierdzony przebieg w ASO), serwisowane (cały czas jest) i ogólnie w naprawdę przyzwoitym stanie - miało przebieg 93 tyś km (i nie całe 4 lata) - teraz ma 125 000 km. Aktualnie sam je użytkuje i stwierdzam, że to naprawdę dobre auto. Przez ponad 30 tyś km (ja już kilka tyś mu dołożyłem) nie zepsuło się NIC (biorąc pod uwagę że to VW to dla mnie szok) powtarzam jeszcze raz absolutnie NIC. Wymiana olejów, filtrów i auto jedzie. Pod tym względem jest naprawdę ok (i trzeba brać poprawkę że przez prawie 30 tys moja żonka go katowała). Wcześniej miałem Passata B6 w związku z tym jest to dla mnie miła niespodzianka ze strony VW (chociaż mój B6 był i tak super w porównaniu do innych które znam lub o których słyszałem). Polecam jak najbardziej z tym że z pewnego źródła i z potwierdzonym niedużym przebiegiem.
Silnik w rzeczywistości lepiej się zbiera niż wynikało by to z danych technicznych. Do miasta przy ruszaniu spod świateł? Raczej odpuść… Na autobahn bez żadnego problemu jedzie 160-180 km/h. Gorzej z drogami jednopasmowymi, tam trzeba redukować no i często poczujesz że tych klika (naście) kucy by się przydało do wyprzedzania. Ogólnie silnik (z tego co wiem to po prostu 2.0 tdi z pomniejszoną pojemnością) jest bardzo dobry - bezawaryjność to chyba jego największy atut, no i w sumie dobre osiągi - zawalidrogą na pewno nie będziesz!
Tylko 5 biegów - wielki minus - ogólnie skrzynia chodzi ok. Jest dziwnie ze stopniowana tzn auto nie rusza jakoś super dynamicznie ale gdy już się rozpędzi jedzie jakby miało z kilkanaście koni więcej. Na drogach szybkiego ruchu idzie naprawdę ok.
Na zakrętach absolutnie można poszaleć, dużo wybacza zawieszenie. Świetne zawieszenie (wielowahacz w końcu)
Jak to w dzisiejszych autach, raczej średnio. Ja mam czujnika przód i tył z grafiką na navi więc jest ok.
Ok! W końcu VW - nie jest piękne ale funkcjonalne
Ok, nie zauważyłem jakiś większych problemów
Wersja Highline więc wyposażenie jest więcej niż ok
No tu daje o sobie znać klasa auta. No przy większych jest głośno. Słychać wyraźnie silnik no i szumy karoserii ale przy wyższych prędkościach. W mieście jest ok (jak na tą klasę). Kto jeździł gorszym autem pewnie powie że przesadzam, kto jeździł jakąś lepszą furą przyzna mi racje
Tylko olej i filtry - na razie ponad 30 tyś km i żadnych napraw
OK!
Żadnych