Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VI Variant

Jaroslau, 26 dni temu
Silnik 1.6 TDI-CR DPF 105KM 77kW
Rok produkcji 2011
Volkswagen Golf VI Variant 1.6 TDI-CR DPF 105KM 77kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Inne : Bardzo dobry stan wnętrza. Poprzedni miał fatalne plastiki.
Inne : DPF się zamula
Bardzo dobry samochód z kilkoma uciążliwymi wadami. Zalety: genialna ergonomia wnętrza, możliwość zajęcia bardzo wygodnej pozycji za kierownicą, niskie spalanie, wystarczająca dynamika, ogromny bagażnik, świetne prowadzenie. Wady: auto niskie - trudno się wsiada a szczególnie wysiada, ze względu na DPF auto nie bardzo nadaje się do miasta. Już wyjaśniam. Mam parę latek i kręgosłup już nie ten. W ostatnich latach jezdziłem głównie vanami i suvami. Tam nie było problemu z wysiadaniem. W Golfie mam wrażenie, że wpadam do jakiejś dziury z której potem trudno się wygrzebać. Jak już w nim siedzę to pozycja za kierownicą jest znakomita, można jechać wiele kilometrów. Prowadzi się bez porównania lepiej od każdego suva jakim jechałem. Niestety, DPF w tym aucie daje znać o sobie. Przynajmniej raz w tygodniu trzeba go trochę przegonić po dwupasmówce 140-150km/h, bo zaczyna zamulać, śmierdzi spalinami i włącza się wypalanie filtra w najmniej odpowiednich momentach, np.po dojechaniu do pracy. Auto jest z Niemiec, nie wiem jak było eksploatowane ale ewidentnie jazda miejska to nie jest jego żywioł.
Silnik fajny, mógłby być mocniejszy.
Skrzynia mało precyzyjna, powinna mieć 6 biegów.
Prowadzi się świetnie.
Jak to w Golfie, słabym punktem jest tylna klapa.
Dość dobrze jak na współczesny samochód.
Świetnie. Wszystko jest tam, gdzie ma być. Mimo, że dużo jeżdżę też bardzo fajnymi francuzami, w VW zawsze czuję się jak w domu.
Najlepsza klima ze wszystkich znanych mi marek.
Znakomicie z przodu. Kierowca o dowolnych wymiarach znajdzie dobrą pozycję. Z tyłu jak to w kompaktach. Dobrze dla dwojga, słabo dla trojga.
Diesel. Słychać i czuć.
Trudno powiedzieć, mam go za krótko. Poprzednio miałem jakiś czas czwartą generację. Tam się co chwilę coś sypało.
Niestety, grozi rychła awaria DPF.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDI-CR DPF 105KM 77kW [l/100km]

5,3