Lista ocen Volkswagen Golf VII Hatchback 5d Facelifting (17) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marek
Hatchback 5d Facelifting 1.0 TSI 110KM 81kW
Zużycie paliwa... W cyklu wyłącznie miejskim (w gęstym poznańskim ruchu) osiągnąłem wyniki od 7,7 przy ładnej pogodzie do 9l/100km w styczniu, przy dużej ilości krótkich odcinków. Nie jestem fanem ekojazdy, ale to jest dużo powyżej oczekiwań. Przekłamanie komputera pokładowego wynosi maksymalnie 0,2l przy włączonym S/S, ale jest zupełnie pomijalne w trasie (w mieście średnio trzeba dodać 0,1-0,15l). Finalnie realne zużycie w miejskich korkach...
~TomekL
Hatchback 5d Facelifting 1.4 TSI 125KM 92kW
Serwisuję w ASO, więc nie jest tanio, choć też nie jest przesadnie drogo. Taki średniak. Myślałem o jakimś aucie klasy wyższej, ale ceny w aso są ponad 2x wyższe (uznałem, że aż tak mi nie zależy). Jeżeli nie serwisujesz w aso, to praktycznie każdy warsztat auto VAG naprawi.
~Franciszek
Hatchback 5d Facelifting 1.4 TSI 125KM 92kW
Tylko paliwo, wymiana opon itp detale. Użytkowanie codzienne, przy nieprzekraczaniu (starajmy się) 3000 obr/min robi cuda w codziennych kosztach eksploatacyjnych. Te obroty na autostradzie to 140 km/h - wyżej to szybciej i niestety więcej paliwa.
~Bogusław
Hatchback 5d Facelifting 1.4 TSI 125KM 92kW
Tylko lać paliwo i jeździć, mam za stówę opiekę serwisową na cztery lata, gwarancja przedłużona do czterech lat, tylko to ubezpieczenie...Mało pali jak na tą masę i zimowe warunki, choć zima w tym roku łaskawa.
~Paweł
Hatchback 5d Facelifting 1.0 TSI 110KM 81kW
Jak jeździ się spokojnie, to można palić bardzo mało. Spokojna jazda w ruchu pozamiejskim 70-90 km/h może dać wyniki w okolicach 4 litrów. Jadąc w 4 osoby + bagaż z Krosna do Zakopanego spalanie 4,6 litra.
~NNK
Hatchback 5d Facelifting 1.5 TSI BMT 130KM 96kW
Pakiet serwisowy na 4 lata i ogólnie masz spokój, wszystko w cenie, co prawda zgodnie z ich planem serwisowym wymiana oleju co 30tys km, silnik by umarł więc ja co 10tys wymieniam olej + filtr koszt 300zl.
~Darek
Hatchback 5d Facelifting 1.0 TSI 110KM 81kW
Na trasie z prędkościami do 100 km/h na odcinku ok 100 km można zejść do 4,1 na 100. Po mieście 5,5. Przy prędkoścach ok 150-160 na autostradzie spalanie wzrasta max do 6,6/100.
~Jaro
Hatchback 5d Facelifting 1.6 TDI-CR DPF BMT 115KM 85kW
Tanio to już było. Wymiana oleju z filtrem (styczeń 2023) to koszt około 400 zł. Klocki na jednej osi to około 700-800zł. Nie jest źle.
~Tim
Hatchback 5d Facelifting 1.4 TSI 125KM 92kW
Nie jest drożej niż w przypadku innych marek. Ale w zasadzie tylko paliwo i rzeczy eksploatacyjne. Uważam że nie jest drogi w utrzymaniu.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf VII Hatchback 5d Facelifting
6,4
~Kazus_GKW
Hatchback 5d Facelifting 1.6 TDI-CR DPF BMT 115KM 85kW
Jak na razie nie wydaję na niego za wiele. Wymieniłem filtry poza przeglądem serwisowym, było dosyć drogo jak na pyłkowy i powietrza (jakieś 400zł w ASO).
Volkswagen Golf VII Hatchback 5d Facelifting