Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VII Hatchback 5d

Krzysiek, 10 lat temu
Silnik 1.4 TSI 140KM 103kW
Rok produkcji 2013
Volkswagen Golf VII Hatchback 5d 1.4 TSI 140KM 103kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Świetna dynamika.
Świetne auto o bardzo dobrej dynamice i elastycznym silniku. Wlączanie się do ruchu czy wyprzedzenie samochodu jadącego setką jest szybkie i dynamiczne - to po prostu bezpieczeństwo. W poprzednich samochodach tego nie czułem. Fotele sportowe i super trzymanie boczne. Na zakrętach auto jak przyklejone do asfaltu. Polecam każdemu niezdecydowanemu.
Jak wyżej.
Krótkie przełożenia, dźwignia chodzi prawie sama. Jedynie do wrzucania wstecznego wciąż nie mogę się przyzwyczaić.
Bez zastrzeżeń.
Jak dla mnie widoczność jest bardzo dobra. Zwłaszcza, że poprzednio miałem kombiaka.
Kokpit, klamki otwieranie okien wszystko to jest rozmieszczone tak jak trzeba. Nie ma żadnych udziwnień. Jest klasyka i mnie to pasuje. Nie trzeba niczego się uczyć, wszystko pod ręką. Wsiadasz pierwszy raz i znajdujesz wszystko intuicyjnie. Oczywiście pomijam tu system multimedialny - tego trzeba się pouczyć.
Bez zarzutu. Podgrzewane fotele to nie bajer, to fajny luksusik zwłaszcza przy minionych mrozach.
Jestem wysoki, ale zauważyłem, że zostawiam za swoim fotelem sporo miejsca na nogi pasażera. Kierowca nie może wcale narzekać.
Jeżdzę na zimowych nokianach i słyszę odgłos toczenia. Zobaczymy jak będzie na letnich? Silnik pracuje cicho.
Przy największych mrozach i na krótkich dystansach wychodziło do 7,2 l/100 km. Na trasie 6,2/100 (jeżdzę dynamicznie), więc spalanie jest niewielkie.
Cena jest wysoka, golfy zawsze były drogie. Zresztą można kupić taniej, ale trzeba wyrzec się luksusów.
Po 2000 km nie może być usterek ... no i nie ma.
Jak wyżej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 140KM 103kW [l/100km]