Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VII Hatchback 5d

Jacek, 3 lata temu
Silnik 1.4 TSI BlueMotion Technology 125KM 92kW
Rok produkcji 2016
Volkswagen Golf VII Hatchback 5d 1.4 TSI BlueMotion Technology 125KM 92kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
Inne : Wyciszenie kabiny
Miał być jakiś japończyk tak dla testu bo nigdy nie miałem ale po negocjacjach cenowych padło na golfa (czwarty w karierze). Przebieg to zaledwie 50 tyś km, wszystko sprawne bez jakichkolwiek oznak nieprawidłowego działania. Olej wymieniam raz w roku bez jakichkolwiek dolewek. Silnik bardzo cichy i oszczędny - średnie spalanie od początku liczone z zatankowanego paliwa do kilometrów to 5.8 litra. Jedyna rzecz która mnie trochę denerwuje to system klimatyzacji - świadomie chciałem wersję manualną a nie climatronika, okazało się że ten manual to jest półautomatyczna klimatyzacja bo manualnych już nie robią. Owy wynalazek czasami uznaje że jest zbyt ciepło w aucie i pomimo że klimatyzacja jest wyłączona to on i tak ją sobie sam włączy i odwrotnie uzna że jest za zimno to sam podgrzewa powietrze - trochę to mnie irytuje. Poza tym w samochodzie jest cicho i wygodnie, mam odczucie że taka charakterystyka skłania kierowce do spokojnej jazdy co skutkuje niskim spalaniem. Tak dla niezdecydowanych to w mediach i na forach jest dużo tematów odnośnie pobierania oleju w silnikach 1.4 ale jest to zupełnie inny silnik który został całkowicie przebudowany i nie ma żadnego problemu z dolewaniem oleju. Gdybym jeszcze raz stanął przed kupnem nowego auta to tym razem wybrałbym climatronika i na pewno automatyczną skrzynie biegów, przy obecnych korkach to super sprawa. Mogę śmiało polecić każdemu ten pojazd, kwestia jest tylko gustu czy komuś się podoba czy nie.
Cichy, żwawy, oszczędny, pracuje równiutko, prawdopodobnie jest bez kola dwumasowego, turbina chłodzona jest cieczą dodatkowo za pomocą silnika elektrycznego
Chodzi płynie i precyzyjnie, jednak 6 biegów to trochę za dużo trzeba wajchować, następnym razem będzie DSG
Zawieszenie na wielowahaczu więc jeździ się bardzo stabilnie i pewnie
Irytuje mnie ta wersja półautomatyczna zwana climatic.
Jest naprawdę przyjemnie, wiadomo przy prędkościach wyższych niż 160 km/h jest głośniej ale i tak nie jest źle.
Ogólnie wszystkie samochody poszybowały z cenami dlatego uważam że powinno być taniej.
Mam zbyt mały przebieg by móc coś napisać

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI BlueMotion Technology 125KM 92kW [l/100km]

5,8
5,8
6,7
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf VII Hatchback 5d 1.4 TSI BlueMotion Technology 125KM 92kW
Volkswagen Golf VII Hatchback 5d