Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VII Variant

macieqm, 6 lat temu
Silnik 1.4 TSI BlueMotion Technology 125KM 92kW
Rok produkcji 2016
Volkswagen Golf VII Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 125KM 92kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Inne : Całokształt, nie jest to auto perfekcyjne w jakiejś kategorii ale bardzo dobre w każdej.
Kupiony dla rodziny 2+1. Spełnia swoje zadanie doskonale, wersje Higline doposażona o fotele ergo active (zdecydowanie polecam), nawigację (to nie google maps ale też ok), ksenony oraz obniżone sportowe zawieszenie.
Wersja 125km jest wystarczająca natomiast nie przynosi maksymalnej frajdy z jazdy. Dobry wybór dla rodzinnego auta. Optymalnie 150km natomiast biorąc pod uwagę doposażenie w tej samie cenie wybrałem 125km.
Tutaj największe rozczarowanie jak dla mnie. Biegi oczywiście wchodzą dość łatwo natomiast często "haczy" dwójka. Skok dość długi. W tej klasie w czasie jazd próbnych były lepsze opcje (Auris, Focus). Dość głośna przy otwartych szybach.
Posiadam wersję w obniżonym zawieszeniem. Trzyma się drogi doskonale, pokonywanie zakrętów - sama przyjemność. Nawierzchnię na kierownicy czuje się dość dobrze choć dla mnie układ wspomagania mógłby w prędkością "twardnieć" jeszcze bardziej.
Nie mam zastrzeżeń. Wsiadać i jechać.
Deska rozdzielcza z dobrych materiałów (znacznie ponad to co w konkurencji). Wszystko rozplanowane bardzo logicznie. Dobra jakość wyświetlacza (przede wszystkim nie tnie się w ogóle). Dużo schowków, podwójna podłoga. Super
Bez klimy szyby parują i ciężko wybrać dobre ustawienia dmuchawy. Poza tym bardzo dobrze.
Dla rodziny 2+1 bardzo dobrze. Myśle że dla 2+2 (z tym że jedno dziecko starsze) też będzie ok. Jazda w 5 osób tylko na krótkich odcinkach (ze względu na wyprofilowane siedzenie i tunel środkowy).
Bardzo dobre.
Spalanie na poziomie jakiego się spodziewałem. Na trasie 220km, tempomat na 115 - spalanie 5,1. Miasto w granicach 6,5-7. Na razie nic się nie dzieje.
Jednak trochę drożej niż u konkurencji. Auto kupione w ramach wyprzedaży ~85% ceny.
Trochę za krótko aby ocenić ale do tej pory ok.
Trochę za krótko aby ocenić ale do tej pory ok.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI BlueMotion Technology 125KM 92kW [l/100km]

6,2
6,1
7,4
5,1
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf VII Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 125KM 92kW
Volkswagen Golf VII Variant