Lista ocen Volkswagen Golf VIII Variant (9) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~_MarSs_
Variant 1.5 TSI 150KM 110kW
Po prostu słabo. Niby mam klimatyzację automatyczną, ale mam wrażenie, że jedyny sensor temperatury jest w wylocie powietrza. W efekcie cały czas trzeba klikać w ekran, bo a to za zimno, a to za ciepło. Gdy miałem Mondeo MK4 przez 3 lata tylko kilka razy dotykałem ustawień wentylacji - cały rok jeździłem w trybie Auto na 20,5 st. I było dobrze w lecie i dobrze w zimie. W Golfie wyjdzie słońce, to robi piekarnik, zajdzie za drzewa to zimno....
~ED
Variant 2.0 TDI 115KM 85kW
Sam system wentylacji działa ok, ale np.; Włączenie obiegu wewnętrznego podczas jazdy jest problematyczne i niewygodne, co powoduje, że zdążycie wiecha w skażony teren zaczym wam się to uda. Spowodowane jest to przez dotykowy system sterowania samochodem w tym wentylacją. Czujnika, jakości powietrza brak a załatwiłby sprawę.
~Pablo
Variant 1.0 TSI 110KM 81kW
Masakryczne wyloty na wysokości pępka z brakiem solidnej regulacji. Żeby zamknąć przesuwasz kratkę w jedną stronę , lub w drugą żeby otworzyć , co za tym idzie wieje Ci np w brzuch lub w twarz i nie masz regulacji na boki. W zasadzie tylko góra dół. Porażka, kto to wymyślił.
~SkazanynaGOLFA
Variant 2.0 TDI 150KM 110kW
Ogrzewanie ok - jeśli tylko działa, Niestety dotykowe uruchamiani klimy jest absurdem, jak padł mi dotykowy wyświetlacz to w tegoroczne mrozy jechałem na zimniaka.
~Andrzej
Variant 1.0 TSI 110KM 81kW
Szybka i skuteczna, nie podobał mi się brak pokręteł ale dość szybko nauczyłem się i przyzwyczaiłem do obsługi za pomocą ekranu i pól dotykowych.
~Piotr
Variant 2.0 TDI 150KM 110kW
Grzeje i chłodzi dobrze, niestety szyby potrafią równie szybko parować
~Przemekbbk
Variant 1.5 eTSI 130KM 96kW
Na normalnym poziomie bez rewelacji, po VW spodziewal bym sie czegos lepszego.
~Rafał Zarzycki
Variant 1.5 TSI 130KM 96kW
Bez zarzutu oprócz niewygodnego sterowania z ekranu.
~Jacek
Wszystko ok