Ocena kierowcy - Volkswagen Jetta II

Kuba, 7 lat temu
Rok produkcji 1990
Volkswagen Jetta II 1.6 70KM 51kW 1986-1992 - Oceń swoje auto
Karoseria : Brak rdzy
Zawieszenie : tłucze sie na naszych drogach. nic dziwnego
Silnik : coś z ciśnieniem oleju, mimo kontrolki auto jeździ już ponad rok
Super samochód na pierwsze auto. Kupione za grosze (2000zł), jest niesamowicie trwałe i praktyczne. W aucie można zrobić remont generalny za pomocą młotka i śrubokręta. Wiadomo że auto ma 26 lat i coś musi się w nim popsuć bo nic nie jest wieczne ale części kosztują grosze a same naprawy większość majsterkowiczów zrobi sama.
Przy tym przebiegu 0.5 litra oleju/1000km uważam za rozsądny wynik. Jeśli chodzi o dynamike to do jazdy po mieście lub zwykłych drogach jest w sam raz. Na autostrady już troche za mało ale i tak daje radę.
Mechanik zastosował zestaw naprawczy i biegi wchodzą super. Jeśli chodzi o długość biegów to nie mam zastrzeżeń. Wszystko działa ok.
Auto bardzo dobrze się prowadzi. Coś piszczy przy skręcaniu ale przypuszczam że to tylko i wyłącznie moje zaniedbanie, a nie bład fabryki.
Moja uboga wersja nie ma żadnej elektryki ale po kilku kilometrach można się przyzwyczaić. Przynajmniej nie ma co się zepsuć. Fotele z przodu to najlepsze co spotkało mnie w życiu. Wcześniej jeździłem A3 rodziców i tamte fotele są za płytkie. W Jettcie jestem idealnie wpasowany w fotel.
Bardzo fajne schowki i półki. Wszystko jest pod ręką. Bagażnik jest tak duży że ja *******e. Spokojnie pomieści 5 ciał :)
W mojej wersji brak filtru kabinowego. Prz wjechaniu w chmurę pyłu wszystko leci na twarz, ale są patenty i na to. Szyby też lubią zaparować jak to w starszym aucie.
Bardzo dużo miejsca. Przy odsuniętym do końca fotelu przednim z tyłu jest dość miejsca żeby wygodnie siedzieć.
Wyciszenie takie sobie. Stare uszczelki świszczą. Nie ma tragedii ale BMW to nie jest.
Części kosztują grosze. Bezkolizyjny silnik nie zmusza do wymiany paska na czas. W porównaniu do Audi A3 części kosztują 1/3 tego co do audi. Auto w gazie przy obecnych cenach robi 100km za 15 zł. Nic tylko jeździć.
Myśle że gdyby było wspomaganie i troche elektryki to nie byłoby sensu kupować nowych samochodów za kwoty kilkunastokrotnie większe.
Raczej nic. Klamki z tyłu ciężko chodzą i drzwi kierowcy troche się opuściły. Problem jest jedynie z kontrolką ciśnienia oleju i żaden mechanik nie wie czemu się świeci.
Niedawno pękła mi uszczelka pod głowicą a wcześniej rozleciała się pompa wody. To musiało się kiedyś stać. Gaźnik w moim modelu nie trzyma wolnych obrotów, a wymiana na nowy się nie opłaca(z tego co się orientowałem). Auto na gazie chodzi bezbłednie. Poza tym w tych autach psuje się tylko jedna rzecz a w nowych jedna awaria ciągnie za sobą łańcuch następnych.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 70KM 51kW [l/100km]

Volkswagen Jetta II