Ocena kierowcy - Volkswagen Jetta II

mikołaj (www.mikoleje.kolej.szczecin.pl), 19 lat temu
Silnik 1.8 i 90KM 66kW
Rok produkcji 1988
Volkswagen Jetta II 1.8 i 90KM 66kW 1986-1992 - Oceń swoje auto
Dla mnie super ałtko, zreszta to moje marzenie sprzed lat. Uważam, że jest kultowe i ma duszę jak VW Golf. Zaletą jest też ogromny bagażnik - 550l. mam co prawda zbiornik gazu w miejscu koła zapasowego, ale ogólnie pojemność bagaznika przez to nie zmalała zbyt dużo.
Bardzo ładnie gada i jak trzeba dać kopa, to nie sprawia problemów.
Czasem mam problem z wrzuceniem pierwszego biegu, ale bardzo rzadko. W sumie ma już swoje lata.
Bardzo pięknie się trzyma drogi, ale przy ruszaniu na śliskiej nawierzchni trzeba spokojnie, bo wtedy może troszkę ją ponieśc na lewo lub prawo :-).
Super, nie może być lepiej. Wszystko co potrzebne jest w zasięgu rąk.
Ogrzewanie jest OK, tylko wentylacja mogłaby być nieco lepsza.
Miejsca Ci w niej dostatek!!!!!
Ogólnie w porządku. Jedynie po przekroczeniu 90 km/h szum wiatru jest dość silny.
Na razie zrobiłem nią od grunia 2004 5.000 km. na trasy za specjalnie nie miałem jeszcze okazji oprócz jednego wypadu z łodzi do Torunia i z powrotem. Kiedy było ciepło, w mieście spala 9l, czasem nieco poniżej 9l gzu na 100. Na trasie wyszło mi 7l gazu na 100. Ale jak tylko przyjdzie wiosna, będę częściej wypuszczć się za miasto wówczas i dane będą konkretniejsze. Poza tym przy silniku 1.8 to uważam, że spalanie ma OK jak na swój wiek.
Kupiłem ją za 6.000 (sprowadzona z Niemiec) i myślę że OK. W Niemczech włascicielami byli panowie po pięćdziesiatce, tapicerka była prana, ale w ogóle nie zniszczona. Wnętrze wyglada jak w pięcioletnim samochodzie. Poza tym mały przebieg miała (119.800). Właściciele mieszkali w małych miasteczkach.
Jak dotąd nic przy niej nie musiałem robić oprócz wymiany paska rozrządu i napinacza po zakupie autka (bo nie wiadomo kiedy poprzedni własciciel to robił).
J.w.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 90KM 66kW [l/100km]