Ocena kierowcy - Volkswagen Jetta II

Mateusz, 17 lat temu
Silnik 1.6 D 54KM 40kW
Rok produkcji 1986
Volkswagen Jetta II 1.6 D 54KM 40kW 1984-1992 - Oceń swoje auto
Samochód tani w zakupie, super ekonomiczny, , prosta konstrukcja, trwałość i niezawodność. Tanie części i łatwo dostępne. Mało dynamiczny silnik.
Na wolnych obrotach silnik przenosi drgania na karoserię. Dobra elastyczność i monent obr.(jak się rozpędzi to nie zauważy nawet pionowej góry). Słabe przyspieszenie na wolnych obrotach, ale kiedy używa się obrotów średnich i wyższych, to można jeżdzić jak rajdówką. Odziwo silnik jak na diesla bardzo dobrze to znosi (chyba nawet to lubi).
Przy 200000 km zaczą przepuszczać simering koło półośki, ale jeżdżę dalej bo tylko się lekko sączy.
Bardzo wytrzymały (jeśli na częściach oryginalnych)
Pomijając lusterka boczne wzorowa. W starszej wersji sprzed ´89 (jak ja mam) lusterka są umieszczone 1/4 długości drzwi (strasznie mnie to denerwuje) poza tym są blisko szyby i mają małą powierzchnię.
Czasem trudno znaleść wygodną pozycję za kerownicą.
Podobno w starych vw często psują się przełączniki zmiany obrotów dmuchawy, ale u mnie dzała. Jestem bardzo zadowolony jeśli chodzi o ogrzewanie. W lecie dużo daje szybrdach (tyle że, u mnie przepuszcza kiedy pada, coś za coś)
Jeśli ktoś ma długie nogi, to pozycja za kierownicą nie jest super wygodna w czsie porusznia się po mieście (kiedy trzeba na przemian wciskać gaz i hamulec), mam wrażenie jakby pedały były za blisko siedzenia. Pasażerowie nie powinni narzekać.
Jak na diesla to silnik dobrze wyciszony, czasem coś piszczy w desce rozdzielczej, ale jak dobrze uderzę to przestaje ;)
1000 km na jednym baku, części leżą po rowach (jak to mówi mój szwagier), większość napraw można wykonać samemu z pomocą instrukcji napraw. Ten samochód należy do elity super ekonomicznych.
Niemcy naprawdę kiedyś się starali i to własnie na tych samochodach zrobili sobie opnię, teraz już nikt nie robi tak trwałych samochodów. Polecam starego VW, po co przepłacać.
-klamka w tylnych drzwiach -pompka spryskiwaczy -termometr cieczy chłodzącej
Ja nie stwierdziłem, podejrzewam że poprzedni właściciele również.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 D 54KM 40kW [l/100km]

5,1