Ocena kierowcy - Volkswagen Jetta II

Pkr, 8 lat temu
Silnik 1.6 TD 70KM 51kW
Rok produkcji 1992
Volkswagen Jetta II 1.6 TD 70KM 51kW 1984-1992 - Oceń swoje auto
Miałem ładną bielutką Jette, cała była odnowiona i pociągnięta lakierem bezbarwnym, nie jedna a'la perła nie ma takiego lakieru. Całokształt ok, ale teraz bardziej trzeba to już trzymać na zabytek, z czasem trochę żałowałem że nie jeździłem dalej Polonezem Atu Plus a zamieniłem go na rzecz Jetty, jednak czuć już starością zwłaszcza w środku. Ogólnie autko ok, mało pali, mało awaryjne i dość obszerne. Mój odpalał nawet w wielkie mrozy, gdzie niektóre benzyniaki wymiękały:).
Silnik mało palił i co ważne był bezawaryjny, nawet nie wiem jaki był prawdziwy przebieg bo był przywieziony z Niemiec i po dwóch Taxówkarzach w Polsce, ostatni to znajomy więc on licznika nie cofał, a co było wcześniej, kto wie...
Nie mam zastrzeżeń, biegi ładnie i płynnie wchodziły.
Dość dobrze się trzymała w zakrętach, w miarę wygodna na dziurach, doskwierał brak wspomagania w mieście.
W Polonezie było ciut lepiej, miał dodatkowe okna z tyłu po bokach, ale tu też nie mogę narzekać. Oczywiście będą tacy, którzy nawet CC nie zaparkują równolegle, ale mówimy o kierowcach, a nie uprawnionych cudem na coś większego niż taczki, więc dla mnie było ok.
Wszystko pod ręką, wielki bagażnik, dość dużo miejsca nawet za mną gdzie mam prawie 190 cm wzrostu.
W zimie, oczywiście po nagrzaniu bo to diesel, było ciepło, w lecie brak klimy, ale był szyberdach:).
Jak na mój wzrost, czułem się tam dość dobrze.
No stary poczciwy diesel musiał dawać znać że jeszcze jest pod maską:), zwłaszcza w zimie z wyciągniętym gazem ręcznym.
Tanie części, tani koszt paliwa i mało awarii, czego chcieć więcej.
Tu oczywiście środek mógłby być nowocześniejszy i z nieco lepszych materiałów ale ogólnie nie najgorzej.
Brak. Poza tym że brała olej.
Brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TD 70KM 51kW [l/100km]