Lista ocen Volkswagen Jetta VI (74) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 32 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~brdg83
Sedan Facelifting 2.0 TDI 110KM 81kW
Tutaj zastanawiałem się czy dać aż tak złą ocenę, ale jednak na prawdę zasługuje na 2! Pomimo, że działa precyzyjne, ma fantastyczny trzeci bieg, który świetnie sprawdza się w mieście (działa dobrze od 25-70km/h), to brak szóstego biegu sprawia, że nie mogę zaprzyjaźnić się z tym autem. Stała jazda z prędkością pow. 140km/h jest bardzo męcząca. Duże obroty silnika zwiększają zdecydowanie głośność w kabinie. powyżej 140km/h pasażerowie muszą...
~marek_gransicki
Sedan Facelifting 1.4 TSI 125KM 92kW
Po przejechaniu kolejnych 5000 tysięcy kilometrów nadal nic się nie dzieje, a początkowe zgrzyty po przyzwyczajeniu zniknęły. Wszystkie biegi są tam gdzie być powinny, a jak się ktoś zgubi to zawsze można sobie przeczytać na wyświetlaczu, który akurat jest. Podpowie jaki wrzucić by jechać jak najoszczędniej... w górę pokazuje całkiem przytomnie, Żona pyta czemu nie robi tego w dół?
~P.C.
Sedan 1.6 TDI CR DPF BlueMotion 105KM 77kW
Żenada- Tragedia. Jak już ktoś wcześniej napisał skrzynia same pozytywy do przebiegu 150 tyś. Potem to już górki. 1. usterka mechatroniki DSG (serwis kilka tyś) 2. obecnie skrzynia DS G..no rozsypana ( propozycja wymiany ok 18 tyś plus robocizna) Szkoda ogólnie autko całkiem udane- fajny wygląd nieźle wyposażone ale jakość najważniejszych podzespołów pozostawia wiele ...
~Marek Architekt
Sedan Facelifting 1.4 TSI 125KM 92kW
Jak zwykle w VW, gładko i przyjemnie z bardzo krótkimi, precyzyjnymi skokami. 6 bieg można wrzucać już przy 80 km/h, przy czym wtedy dopiero daje przyjemność z jazdy. Jedynak b. krótka i o dziwo udało mi się "uczesać ząbki" przy zmianie na "2", co nigdy nie zdarzyło się w POLO (też od nowości).
~lukasz
Sedan Facelifting 2.0 TDI 110KM 81kW
Jedynka według mnie za długa co przekłada się tym że jak jedziemy w korku dajmy na to za sprinterem, civic-em( reszty nie pamiętam) to po chwili na wolnych obrotach doganiamy dość szybko poprzedzające nas auto i wymusza to na nas notoryczne wysprzęglanie i zwiększanie odstępu co po dłuższym czasie jest wkurzające.
~mrkomar
Sedan 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Niesamowicie długa skrzynia! Nie spotkałem się w żadnym innym aucie ze skrzynią z tak długimi przełożeniami. Przekłada się z to z pewnością na niższe spalanie jednostki napędowej. Na 5. tym biegu 2 tys obrotów przy aż 115 km/h.! Duży plus :)
~jetta
Sedan Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Skrzynia dobrze zestrojona. 6 bieg czasem warto wrzucić przy 70 km/h (gdy nie zamierzamy przyspieszać). Biegi wchodzą gładko, dość krótko tak, że nieodrywając ręki z podłokietnika można spokojnie przerzucać biegi
~Fidel_Castro
Sedan 1.4 TSI 122KM 90kW
Skrzynia sprawia wrażenie "sztucznej". Przełożenia są wspaniałe, auto praktycznie nie traci prędkości przy odpuszczeniu gazu. Jestem przyzwyczajony do jazdy bardziej topornymi skrzyniami i to może przez to mam takie odczucie.
~Andrzej
Sedan 1.4 TSI 122KM 90kW
Skrzynia 6-biegowa, chyba najlepsza z jaką miałem do czynienia. Biegi wchodzą płynnie i precyzyjnie - to jeden z najmocniejszych punktów VW. Przełożenia dobrze dobrane do silnika 1.4 122km - auto jedzie na każdym biegu.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Jetta VI
6,2
7,2
~Piotr 2
Sedan 1.4 TSI 122KM 90kW
Wcześniej miałem Jette 1.6 FSI, i w porównaniu z nim, w nowym mały regres tzn. mniej precyzyjna od poprzednika, ale i tak lesza od konkurentów typu Focus , Megane. Jedynie w Hondzie Civic jest lepsza (testowałem przed zakupem Jetty)