Ocena kierowcy - Volkswagen Jetta VI Sedan Facelifting

Radek, 7 lat temu
Silnik 1.2 TSI 105KM 77kW
Rok produkcji 2016
Volkswagen Jetta VI Sedan Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Idealne auto na trasę dla rodziny 2+2. Ciche do 120 km/h. Bardzo praktyczne i intuicyjne. pojemny bagażnik (510 l). Bardzo dużo miejsca w środku. Na mały minus zawiasy w bagażniku wchodzące w przestrzeń bagażową.
Silnik ekonomiczny i żwawy ale przy wyprzedzaniu brakuje mocy. Do 100km/h idealnie, powyżej każde wyprzedzanie trzeba przemyśleć.
biegi wchodzą gładko, na trasie 6 bieg obniża spalanie. przy 100km/h 2tys obrotów - przez co jest bardzo cicho.
Auto bardzo zwrotne. Dość sztywne zawieszenie.
Nie jest źle. Jak w wiekszości sedanów nie ma tylnej wycieraczki co trochę utrudnia widoczność przez tylna szybe.
Niemiecka funkcjonalość i ergonomia mnie przeraża. Wszystko jest na swoim miejscu i po godzinie jazdy masz wrażenie że samochód znasz od urodzenia.
Podgrzewana przednia szyba i klimatyzacja automatyczna - wszystko czego potrzeba.
Bardzo bużo miejsca z przodu i na nogi z tyłu. Jednak osoby wysokie (ja mam 185 cm) będą miały mało miesca na głowę z tyłu.
Do 120 km/h nie słychać silnika. Przy 140 jest już mało komfortowo.
Moje przebiegi: 75% trasa i 25% miasto (Warszawa). 5.3 uzyskałem na trasie+wyjazd z Warszawy 150 km ze średnią prędkością 70 km/h. 4,8 - to tylko trasa, prędkość średnia 65 km/h. 6.7 - po mieście, poza godzinami szczytu. Jeżdżę jak "emeryt", hamując silnikiem i stosując się do wskazań komputera. Spalanie wg komputera to -0.2 l/100km wg tego co jest przy dystrybutorze. Pomiary wg komutera: przy 80-100 km/h - 4.7l, 100-120 km/h 5,5 l, 140 km/h - 6,5l. Na ogół robię 900 km na 50l paliwa Pb98. Może latem będzie jeszcze lepiej. Jazda na oponach zimowych (205mm), na pokładzie 2+2 + lekki bagaż. Auto super oszczędne i dość żwawe.
Bardzo dobre wyposażenie w przystępnej cenie
Auto nowe więc brak.
j.w.