Ocena kierowcy - Volkswagen Jetta VI Sedan Facelifting

andrzej, 7 lat temu
Silnik 1.4 TSI 125KM 92kW
Rok produkcji 2016
Volkswagen Jetta VI Sedan Facelifting 1.4 TSI 125KM 92kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
auto kupiłem ze względu na całokształt,właściwie brałem jeszcze pod uwagę toyotę corolle jednak wybrałem jettę ze względu na lepsze wrażenia z jazdy próbnej oraz dobre warunki finansowe u dilera
wrażenia z jazdy na tym silniku bardzo dobre ,silnik elastyczny i cichy a przy tym dość dynamiczny i oszczędny,prawdę mówiąc chciałem ten mocniejszy 150 konny ale po przejechaniu się jednym i drugim nie zauważyłem aż tak dużej różnicy i zdecydowałem się na słabszy bo taki akurat mieli od ręki
powiedziałem sobie ,że następny samochód będzie z automatem ale bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie praca manualnej skrzyni dlatego jeszcze tym razem pozostałem przy manualnej .
układ jezdny to duży plus jetty,sztywny ale komfortowy,bardzo przyjemnie się prowadzi jettę , mam wersję z obniżonym zawieszeniem na felgach 17 calowych i w brew obawom jestem zadowolony z tej opcji,
w tej klasie jeden z najbardziej komfortowych sedanów,samochód dość cichy ,dobrze zestrojone zawieszenie,i bardzo wygodne fotele w najwyższej wersji.
dobra ergonomia jedynie ciężko mi się przyzwyczaić do regulacji lusterek umieszczonej z boku na drzwiach,w poprzednich autach była umieszczona w lepszych miejscach, ale to taki drobiazg .
nie mam większych zastrzeżeń ,latem klimatyzacja szybko chłodzi wnętrze ,natomiast nie wiem jak będzie zimą z nagrzewaniem wnętrza.
jeżeli chodzi o przestrzeń to jetta jest chyba rekordzistką ,nie ukrywam ,że ten fakt odegrał dużą rolę przy wyborze auta. Z przodu miejsca jest w sam raz ,natomiast z tyłu miejsca jest tyle co w autach z segmentu D
jak na tą klasę jest bardzo dobre ,słyszalny szum opon przy większych prędkościach ,ale to w dużej mierze przez szerokie opony 225/45/17,chociaż muszę przyznać ,że opony Dunlop to trafny wybór do tego auta, mimo wszystko cicha i oszczędna a przy tym komfortowa i bezpieczna.
spalanie średnie 6 litrów benzyny, ceny przeglądów jeszcze nie znam ,mam wykupiony pakiet darmowych przeglądów przez trzy lata,na obecną chwilę trudno coś więcej powiedzieć.
niestety konkurencja jest tańsza i gdyby nie dobra oferta finansowa u dilera nie było by tak dobrze ,ale może ta wyższa cena zakupu zrekompensowana zostanie przy póżniejszej odsprzedaży auta , na co liczę.
zbyt mało przejechane aby wypowiadać się w tej kwestii .
jak wyżej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 125KM 92kW [l/100km]