Ocena kierowcy - Volkswagen Jetta VI Sedan Facelifting

Przemo, 6 lat temu
Silnik 1.4 TSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2017
Volkswagen Jetta VI Sedan Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Kupując samochód do wyboru miałem Mazde 3 w sedanie, Skode Rapid oraz Octavie. Jestem bardzo zadowolony że wybór padł jednak na Jette. Fakt, samochód drogi w porównaniu do reszty ale różnice widać po wykończeniu i prowadzeniu. Wybrałem wersje Highline i w sumie dobrałem całe możliwe dodatkowe wyposażenie. Cennikowo 105 tysięcy jednak dostałem potężny rabat więc samochód wyszedł taniej niż konkurencja bez rabatów.
Szczerze byłem sceptycznie nastawiony do silników TSi przez ogólne opinie. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony dynamiką silnika i spalaniem. Podczas jazdy odnoszę wrażenie jak by pod maską była o wiele większa jednostka napędowa.
Wybrałem przykladnie manualną i jestem bardzo zadowolony. Następnym razem może spróbuję auta z automatyczną skrzynią ponieważ podczas jazdy próbnej zrobiła na mnie sporo wrażenie.
Samochód w mojej wersji jest delikatnie obniżony i posiada "sportowe zawieszenie". Podoba mi się wyważenie między sztywnym zawieszeniem, a wygodą co powoduje, że auto jest przyklejone to jezdni a jednocześnie podróż przebiega w bardzo komfortowych warunkach, nawet na gorszych jakościowo drogach. Przy tych wszystkich zaletach Jetta fajnie wygląda przy delikatnym obniżeniu.
Samochód jak pisałem wyżej jest bardzo fajnie zestrojony i zapewnia komfort nawet na fatalnych drogach. Jeśli chodzi o wygodę to sportowe fotele są naprawdę wygodne i pozwalają na dłuższe trasy bez żadnych problemów.
Jak przy wszystkich VW, wszystko we właściwym miejscu. Nie trzeba czytać instrukcji żeby swobodnie sobie poradzić ze wszystkimi funkcjami.
W zimę szybko się nagrzewa, a w lato szybko chłodzi. Polecam wsiąść podgrzewane fotele.
Dla mnie osobiście miejsca z przodu jest aż nad to. Miałem okazję jechać z tyłu i tu ogromne zaskoczenie. Miejsca bardzo dużo jak na kompaktowy samochód. Spokojnie można Go porównać do większego Passata.
W samochodzie jest cicho w każdych warunkach. Przy większych prędkościach można spokojnie rozmawiać i w ogóle nie czuć ile się jedzie.
Jestem zadowolony ze spalania. Jak w każdym samochodzie wszystko zależy jak się jeździ. Przy naprawdę nudnej jeździe spokojnie można zejść poniżej 6l. Jadąc w trasę przy większych prędkościach z dużo ilością przyspieszeń i wyprzedzania spalania oscyluje około 7 l - 8l. W mieście różnie ale 7l jest do zrobienia.
Auto drogie jak dla mnie ale przynajmniej wiadomo dlaczego. W porównaniu zwłaszcza ze Skodą czuć jak by to była inna klasa samochodu. Nic nie trzeszczy, a materiały są o wiele lepszej jakości.
Wszystko jest ok ale fakt to jeszcze nie jest przebieg aby mówić o jakich kolwiek problemach.
Jak powyżej, wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 150KM 110kW [l/100km]

6,7