Ocena kierowcy - Volkswagen Jetta VI Sedan Facelifting

Ianek, 6 lat temu
Silnik 1.4 TSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2016
Volkswagen Jetta VI Sedan Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wygoda, przestronny bagażnik
Zawieszenie : Konfrort podróżowania na długich trasach, głównie po autostradach. Na gorszych drogach też nie jest źle. Dobrze, jak na pojazd segmentu C zachowuje się na nierównościach.
Z czystym sumieniem polecam (przynajmniej nowy, co będzie przy dłuższej eksploatacji? Pożyjemy zobaczymy) . Spokojnie może konkurować z większym Passatem. Ja jestem zadowolony i osobiście żałuję, że nowa jetta nie bedzie sprzedawana w Europie. (przynajmniej na razie).
Silnik elastyczny, dysponujący wystarczającym zapasem mocy i momentu obrotowego. Niewielkie spalanie, przy spokojnej jeździe. Pozwala również na bezpieczne wyprzedzanie. Co do trwałości wypowiem się po przejechaniu kolejnych tysięcy km.
Bez uwag, biegi wchodzą płynnie i nie szarpie. Trochę mi nie pasuje przełożenie 6 biegu. Wolałbym dłuższe, typowo autostradowe. Prędkość obrotowa silnika przy 120 km/H taka sama jak w tdi.
Z początku problemy z wyczuciem. Miałem wrażenie, że koła są niedokręcone. Może to z powodu elektrycznego wspomagania? Po pewnym czasie nabrałem zaufania i wprawy. Obecnie nic nie zaskakuje, chociaż nie polecaj jazdy z prędkościami większymi niż 200km/h, czasami układ potrafi nieźle napędzie stracha.
Bez uwag, ładne i przestronne. Nawet zawiasy w bagażniku nie przeszkadzają. Czasami brakuje możliwości odblokowania tylnych oparć z wnętrza pojazdu, nie tylko od strony bagażnika. Bagażnik bardzo przestronny. Trzeba tylko uważać przy wsiada i z nakrycie głowy. Jednak to niski pojazd.
Konfort parkowania ułatwiają czujniki cofania, także z przodu, bez nich byłoby trudno znaleźć początek i koniec pojazdu. Bez nich cofanie byłoby problemem. Niezła widoczność w lusterkach.
To mój kolejny vw. Ewolucja nie rewolucja. Wszystko na swoim miejscu. Nie musiałem uczyć się od nowa rozmieszczenia przycisków, równocześnie widać, że jest to nowocześniejsze model niż wcześniej posiadany.
Przydałaby się ogrzewana przednia szyba. Klimatyzacja działa trochę głośniej niż na początku. W serwisie mówią, że tak ma być.
Dużo miejsca z przodu i tyłu. Wygodnie, nawet dla pięciu osób z dużą ilością bagażu, naprawdę dużą, zmieścił się nawet parasol plażowy (złożony).
Wcześniej miałem diesle. Jestem zachwycony. Możliwa rozmowa bez podnoszenia głosu. Duży plus.
Niewielki apetyt na paliwo. Olej wystarczy od wymiany do wymiany. Ale ja, nie stosując się do zaleceń producenta, wymieniam olej i filtr co 15000 km. Większe wymiany eksploatacyjne dopiero przedemna.
Podobnie wyposażony golf wariant jest (był w chwili zakupu) droższy. Oczywiście zawsze mógłby być tańszy.
Narazie brak. Piszczenie przednich bocznych szyb przy domykaniu, skutecznie zlikwidowane po dokładnym wymyciu. Podobnie z czujnikami. Dawały błędne ostrzeżenia, dokładne umycie wyeliminował problem, który niestety powraca, ale to raczej problem z czystością dróg.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 150KM 110kW [l/100km]