Lista ocen Volkswagen LT II (49) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 49 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sachir
Furgon 2.5 TD 109KM 80kW
Przeglady robie sam z ojcem bo jest inzynierem,wiec wie wiecej niz zwykly robol!Nigdy w zyciu juz nie pojade do serwisu gdzie sie matoly ucza co to za auto i jakie duze...Jak sie jezdzi takim LT to na baku paliwa mozna zrobic 600km jak ktos sie postara.Na pewno pali mniej niz iveco daily,ktore ma 2,8 i 125KM.Powiem ucziciwie,ze nigdy sie nie interesowalem ile pali samochod poniewaz dla mnie liczy si ezasieg.Jak mam dupsko ruszam po 500km jak w...
~vw lt 2.8 125km
Furgon 2.8 TD 125KM 92kW
Części bez porównania droższe niż w 2.5tdi. Pompę oleju, napinacz i przewód założyłem używane, gdyż cena nowych to ok. 4tys. Dla przykładu nowy napinacz paska do 2.5-ok.500pln, do 2.8-1600pln. Po przejechaniu 1500km od zakupu zmuszony byłem zrobić kapitalny (szlif wału i głowicy, tuleje, pasowanie, panewki i robocizna 5500pln). Przejechałem od tego momentu 35000km. Czeka mnie jeszcze zajrzenie do wtrysków i mam nadzieje, że wrażenie jakbym...
~rafał
Furgon 2.5 TD 109KM 80kW
paliwa złużywa naprawdę mało lecz psuje się prawie wszystko pompa wtryskowa wtryski turbina tylny most podwieszki wału wentylator kabiny miałem 3 takie auta i nigdy więcej w każdym urwał się rozrząd w jednym nawet po 15tys wysyarczy jednorazowo zrobić 1500 km i już jest szansa 50na50 żę się urwie auto idealnie nadaje się do jazdy wkoło własnego komina w innym przypadku poprzez notoryczne holowania auta koszty eksplatacji rosną
~tam
Furgon 2.5 TD 109KM 80kW
Samochód skrzyniowy z plandeka , wysoki 3 metry . Srednie spalanie 11-12 litrów ale wszystko zależy od warunków - pogoda bezwietrzna autostrada 90-100 km/h srednie spalanie 9,5-10 l , gdy trochę wieje ok 11,5 , prędkości od 100-120 km 12-13 l , srednio po miejscu ok 10,5-11 l , poprzednio równiez miałem Lt z takim samym silnikiem standardowa zabudowa w wersji max spalanie trasa 8,5 do 10 L w zależnosci od stylu jazdy i ładunku
~Romanolo
Furgon 2.8 TD 158KM 116kW
Posiadam auto od nowości, serwisuję w autoryzowanych serwisach (nie polecam Wojtanowicza- przez 3 m-ce nie umieli znaleźć usterki -zepsutego wtryskiwacza,rozkręcili pół auta, w końcu skończyła się gwarancja i powiedzieli "na drzewo" to wina polskiej ropy). Cena przeglądu to zdzierstwo , tak jak w innych markach, ale nic na to nie poradzisz.
Furgon 2.5 TD 109KM 80kW
Średnie zużycie zmierzone na 70 tys km (wszystko notuję) to 8,8 l/100 km. W tym jakieś 1/4 miasto, 3/4 trasa. Przeglądy robione w fachowym serwisie, ale nie w ASO, cena umiarkowana. Trochę droga jest wymiana paska rozrządu, robiłem dwa razy, płaciłem 2400 - 2600 zł.
~kezak 72
Furgon 2.5 TD 109KM 80kW
serwis co 45000, olej co 22500, producent przewiduje 2 miliony km co tu więcej gadać ...na moich samochodach (7 szt) jest 320-370 tys. km ,silniki suche , palą na 36 stopniowym mrozie,nie biorą oleju nic się nie psuje ,a! sworznie wymieniałem we wszystkich po 200 000 km!
~MJ
Furgon 2.8 TD 125KM 92kW
Zuzycie paliwa - rewelacja (krotka wersja, 2.8 TDI , nawet okolo 7.5 na trasie, kolo 8 na krotkich trasach z czestym zapalaniem i zimnym silnikiem przy dynamicznej acz rozsadnej jezdzie. Czesci juz jednak dosc drogie, za to wymiana oleju co 22500 km- tez niezle
~AsaEl
Furgon 2.5 TD 109KM 80kW
Podczas jazdy na domieszce oleju rzepakowego 20% spalanie nieznacznie wzrasta ale w kieszeni troszke pieniązków zostaje wiecej opłaca sie to bardziej ale troszke sie boje czy nie ma to jakiegos negatywnego działania na silnik
~Autoruso
Furgon 2.8 TD 131KM 96kW
Spalanie podobne jak w innych tego typu pojazdach. Około 8-10l/100km. Koszt większości części poniżej średniej. W przypadku poważniejszych awarii silnikowych koszty naprawy i części stosunkowo wysokie.