Lista ocen Volkswagen LT II (52) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 46 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~aAccarl7
Furgon 2.5 SDI 75KM 55kW
Przełożenia długie, ale skrzynia dość precyzyjna. Jak dla mnie minus to sposób w jaki załącza się wsteczny bieg - wciskamy tak jak dwójkę tylko, że mocniej. Na początku miałem obawy, że zamast 2 włączę wsteczny ;) Można się do tego przyzwyczaić.
~Sachir
Furgon 2.5 TD 109KM 80kW
Drazek na postoju rusza sie jakby mial zaraz wyskoczyc.Ciagle drgania nawet jak sie go trzyma w reku.Koszmar!Zero precyzji!Pomijam przyjemnosc z wrzucania biegow.Nie wiem jaki idiota mogl taka dluga \"fajche\"uzyc w skrzyni,ktora ciagle drga!!!
~LordTranzystor
Furgon 2.5 TD 109KM 80kW
Hmm...Czasem stojac na swiatlach z "wbitym" pierwszym biegiem, bylem "bity" przez wajche, straszne wibracje, tendencje do "bicia" w reke podczas pokonywania np progow zwalniajacych, precyzja raczej bez zarzutow
~Rafał Sz.
Furgon 2.5 SDI 75KM 55kW
Pracuje rewelacyjnie co do miękkości wbijania poszczególnych biegów jak i redukcji. Jedyną małą wadą prawie jak u wszystkich jest wsteczny który w zależności od położenia zgrzyta lub nie.
~Mariusz
Furgon 2.5 TD 109KM 80kW
Biegi wchodzą natychmiastowo, jedyną wadą jest drgający drążek skrzyni biegów, ale da się z tym żyć, w 2013 roku musiałem wymienić skrzynię biegów z powodu jej awarii.
~koli214
Furgon 2.5 TD 109KM 80kW
Nie raz jest problem z drugim biegiem, albo za mocno do siebie i trzeszczy bo jest na granicy wstecznego albo za lekko i wbijam czwórkę :-)
~Adam
Furgon 2.5 TD 109KM 80kW
Biegi wchodzą bez problemu, chociaż trochę kanciasto. Wsteczny, jak się dźwignię pociągnie za mocno w lewo, to zawsze wejdzie ze zgrzytem
~2250adrian
Furgon 2.8 TD 158KM 116kW
3* tylko dlatego, ze lewarek ma jak w ikarusie. Natomiast biegi wchodzą z przyjemną pewnością, aż się chce używać.
~vw lt 2.8 125km
Furgon 2.8 TD 125KM 92kW
W skrzyni wymieniałem olej - niewiadomo kiedy zaglądał do niej poprzedni właściciel. Na razie spisuje się bez zarzutu.

Usterki Volkswagen LT II

Volkswagen LT II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~z
Furgon 2.3 143KM 105kW
bez zastrzeżeń.W tym roczniku lewarek w podłodze,jeżeli to nikomu nie przeszkadza to skrzynia sprawuje się doskonale