Lista ocen Volkswagen New Beetle (42) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 50 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Użytkuję mojego nastoletniego Beetla ponad 2 lata, każdorazowo tankując do pełna i przeliczając każde tankowanie w Excelu. Przy jeździe poza obszarem zabudowanym na bocznych drogach spalanie sięga ok. 5,3-5,5 l/100 km. Przy jeździe autostradowej ok. 140 km/h spalanie waha się między 6,0-6,4l/100 km. Maxymalne spalanie w mieście (zdarzyło się raz zimą) przy częstych rozruchach wyniosło 7,15 l/100 km. Myślę, że śmiało można polecić :)
~Kszyhó
Hatchback 1.8 T 180KM 132kW
Jak mam lekka nogę to po mieście pali ok 8,5l/100 jak chce sie pobawic a to autko zajebiście kusi swoja moca to spala 17l/100.Ostatnio jechałem trase 2x 415 km po naszych polskich drogach na wschód Polski to na baku 55 l przejechałem owe 830 km - sam byłem w szoku ale duzo w nim ostanio porobiłem i wyregulowałem - pokochałem to autko od nowa tym bardziej ze naprawy nie sa drogie
~romano55@vp.pl
Hatchback 2.0 115KM 85kW
Zużycie paliwa. No cóż może nie małe ale w końcu to dwa litry. Dużo mniej palą te z silnikiem 1600 ale to już nie ta jazda. Miasto:12, Trasa:8 ale ja mam ciężką nogę. Na pocieszenie powiem, iż mam PEUGEOTA 406 COUPE, któy co prawda posiada nieco większy silnik bo 3,0 V8 ale ten spala minimum 18l/100km. Części naprawdę tanie. Przegląd u Szewczyka 450 (oleje, filtry itp.)
~Beny
Hatchback 2.0 115KM 85kW
Powiem tak: pali adekwatnie do pojemności, gorzej jeśli chodzi o osiągi. Od auta, które przy dynamicznej jeździe(no może nawet sportowej) po mieście pali 13-14l na \"setkę\" oczekiwałoby się mocy rzędu conajmniej 140 jeśli nie 150 KM. No i przyśpiesznie do setki to AŻ 11 sekund, a przy takim spalaniu powinno być spokojnie poniżej 10.
~Fredi88
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Super :) Uwielbiam to auto. Jeżdżąc po mieście, wiadomo, spali więcej... max 6,5l, ale w trasie aż nie wierzyłem. W wakacje jeżdżąc pół na pół autostradach ok 140km/h i do 100km/h po zwykłych drogach, średnie spalanie wyszło 4,7l. Przydałby się ten 6 bieg żeby na autostradzie wrzucić i jeszcze może ok pół litra spalanie zrzucić :)
~autokiller@wp.pl
Hatchback 2.0 115KM 85kW
nie jest to wbrew pozorom maly samochód, wiec nie pali 3 litrów ;-) Dla mnie do przyjecia. Ceny napraw to juz inna bajka. To samochód dla fanatyków, których nie przerazaja ceny serwisu i czesci. Byle drobiazg do tego samochodu kosztuje 3 razy tyle, co identyczny do Golfa. Za oryginalnosc trzeba placic.
~Kroko
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
w mieście pali ok 7,5 l w trasie zadowala się 5 l ceny napraw podwozia i mechanicznych bardzo tanie, gdyż pasują wszystkie podzespoły od Golfa IV, gorzej z nadwoziem, bo wszystko trzeba albo kupować w ASO albo na Allegro :(
~Automaniaczka
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Doskonała ekonomia. Z racji tego ze to TDI nie pali wiele, chyba że ma się "ciężką nogę". Idealny na dłuższe trasy. Cena części zamiennych jest niska, przez co nie robi dużych dziur w budżecie.
~MarcinS-c
Hatchback 2.0 115KM 85kW
zastanawiam się czy z naszym egzemplarzem jest może coś nie tak, co prawda jeździ w 95% po mieście ale to nie usprawiedliwia taaakiego spalania. 13 l/100km to dla niego norma. bywa nawet gorzej.
~Mg
Hatchback 2.5 150KM 110kW
Nie są wysokie. Choć czasami jest problem z jakąś częścią (ja miałem przygodę z szukaniem baku paliwa, ale to silnik 2,5 i części używanych jest mniej-nowy bak w ASO 2500zł :-(