Lista ocen Volkswagen New Beetle (33) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 59 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~autokiller@wp.pl
Hatchback 2.0 115KM 85kW
świetnie chłodzi latem i przyzwoicie grzeje zimą. Niestety czesto zimą paruja szyby, ale jak nawiew nastawiony jest na szyby tylko, to problemu nie ma. Goprzej, jak ktoś lubi sobie grzać nogi, to niestety co jakis czas musi przełączać na szybe, zeby ją odparować. Jak to w VW czesto psują sie pokrętła do regulacji podgrzewanych foteli. Ja niestety takie pokretlo od strony kierowcy musialem wymienic. Co ciekawe i na co nie wpadłem przed zakupem...
~Beny
Hatchback 2.0 115KM 85kW
Auto nagrzewa sie dość szybko. Denerwuje nieco buczenie wentylatora w czasie jazdy. Nie byłoby i nie jest dziwne buczenie jednostajne bo takie, wydaje mi się, powinno być, ale buczenie które słychać nieco wyraźniej po naciśnięciu pedału sprzęgła jest nieco uciążliwe. W czasie powrotu z nad morza co rusz stawałem na poboczu nie wiedząc skąd bierze się ten dziwny odgłos. Kosztowało mnie to sporo nerwów no i pół godziny spóźnienia;)
~Sebastian
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Zimą bardzo szybko się rozgrzewa i po krótkiej chwili mamy już ciepło w samochodzie, klimatyzacja jest rewelacyjna dmucha mocno i szybko chłodzi cały samochód, ani razu nie zdarzyło mi się żeby szyby zaparowały a nadmuch nigdy nie miałem skierowany na szybę, fotele grzeją bardzo szybko i mocno w skali 0-5 jeżdżę na 3 gdy zimą było mega zimno -20 to dawałem 4 bo na 5 to wytrzymać nie umiem.
~Łukasz
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Auto lubi parować w chłodne dni. Klima dość ładnie działa zarówno zimą jak i latem, ale lepiej mieć w zapasie starą gąbkę na "czarną godzinę". Powyżej 28 stopni na dworze, mimo dbania o ilość
~Fredi88
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Jeśli chodzi o klimę to daje radę. Natomiast nagrzewanie się zimą to zmora... Gorąco jest dopiero po ok 20km. To chyba nie jest normalne, choć podejrzewam, że mogę mieć walnięty termostat.
~romano55@vp.pl
Hatchback 2.0 115KM 85kW
Wentylacja na "5". Ogrzewanie ? No cóż. Może się czepiam ale w tej klasie auto powinno szybciej się nagrzewać. W zimie trzeba przejechać parę ładnych kilometrów żeby coś tam zaczęło "chuchać"
~sarmacka@gmail.com
Hatchback 1.9 TDI 100KM 74kW
Wszystko ok, mocny nawiew, Wyjątkiem jest tylna szyba z tendencją do parowania. W deszczowy dzień brak tylnej wycieraczki powoduje że trzeba w jakiś inny sposób się ratować ;-)
~Mg
Hatchback 2.5 150KM 110kW
Tak jak trzeba. W zimie przydają się grzane fotele (skóra jest czasami chłodna). Klima ok, niestety nie ma opcji z klimą automatyczną ;-)
~DarekM
Cabrio 1.4 i 16V 75KM 55kW
klimatyzacja tylko manualna ale radzi sobie, mam również podgrzewane fotele co dodatkowo podwyższa komfort w zimne dni
~Automaniaczka
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Wentylacja i ogrzewanie jak najbardziej w porządku. Nie ma na co narzekać. W zimie ciepło, w lecie chłodno, czasem aż żal wysiadać :)